Rusya: “Saldırı İngiliz askeri uzmanların yardımıyla planlandı!”

Rusya: “Saldırı İngiliz askeri uzmanların yardımıyla planlandı!”

Pazar günü Sivastopol’da Rus filosuna düzenlenen dron saldırısını “terör saldırısı” olarak nitelendiren Rusya, Tahıl Koridoru Sözleşmesi’ni askıya almıştı. Saldırıyı gerçekleştiren İHA’ya dair iddialarda bulunan Rusya, enkazı kaldırdıklarını ve incelediklerini söyledi!


Rusya Pazar günü yaptığı açıklamada, Sivastopol’daki filosuna saldıran ve bir tahıl koridorunun “güvenli bölgesini” kullanan insansız hava aracının enkazını çıkardığını ve sivil bir gemiden fırlatılmış olabileceğini söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, “Deniz dronları ‘tahıl koridorunun’ güvenli bölgesinde hareket ediyordu.” dedi ve dronların enkazının bir kısmını denizden “kaldırdığını” da sözlerine ekledi.

“KİEV YA DA BATILI EFENDİLERİ…”

İHA’lardan biri, “Kiev veya Batılı efendileri tarafından Ukrayna limanlarından tarım ürünleri ihracatı için kiralanan sivil gemilerden birinden” fırlatılmış olabilir.

Moskova Pazar günü, Rusya’nın ilhak ettiği Kırım’daki Karadeniz Filosunun bir insansız hava aracı saldırısıyla hedef alınmasının ardından BM aracılığı ile yapılan bir tahıl anlaşmasından çekildi.

İHA’LAR KANADA YAPIMI PARÇALARA SAHİP!

Rusya ayrıca, “terörist saldırı” olarak adlandırdığı olayda kullanılan bazı insansız hava araçlarının Kanada yapımı parçalara sahip olduğunu da söyledi.

Ordu, uzmanlarının “Kanada yapımı navigasyon modüllerini incelediğini” söyledi.

Rusya, Kiev’i Sivastopol saldırısını İngiliz askeri uzmanların yardımıyla planlamakla suçladı.

Bir “navigasyon alıcısından” gelen insansız hava araçlarından birinin verilerinin, “Odesa şehri yakınlarındaki sahilden” fırlatıldığını gösterdiğini söyledi.

ANINDA RAPOR VEREN TELSİZ TELGRAFÇI ÖDÜLLENDİRİLDİ!

Ordu, ayrı bir açıklamada, Cumartesi günü şafaktan önce Sivastopol körfezine doğru hareket eden “bilinmeyen” bir deniz insansız hava aracını ilk görenin “telsiz telgrafçı” ve bekçi olarak görev yapan Karadeniz Filosu denizcisi olduğunu söyledi.

Üstlerine “hemen rapor verdiğini” ve “geminin drone’u yok etmesine izin verdiğini” söyledi.

“Ladny” gemisinin Artyom Zhiltsov adlı denizcisine devlet ödülü verildiği belirtildi.

Kiev ve Batı, Moskova’nın tahıl anlaşmasından çıkma kararını kınadı ve küresel bir gıda krizini hafifletme konusunda anlaştılar.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası