Meloni, Nazi sembollü fotoğraf çektiren vekili bakan yardımcısı yaptı!

Meloni, Nazi sembollü fotoğraf çektiren vekili bakan yardımcısı yaptı!

İtalyan sağında kurulan büyük bir koalisyonla iktidara yürüyen ve aşırı sağcı söylemleriyle dikkatleri üzerine çeken İtalya Başbakanı ve İtalya’nın Kardeşleri partisinin lideri Giorgia Meloni, 2016 yılında Nazi sembollü fotoğraf çektiren Galeazzo Bignami’yi bakan yardımcısı olarak atadı.


İtalya’nın aşırı sağcı başbakanı Meloni, Nazi kol bandıyla fotoğraf çektiren vekili bakan yardımcısı yaptı

GAMALI HAÇLA FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞTİ!
Aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri partisinin milletvekili Galeazzo Bignami, 2016 yılında bir gazete tarafından Nazi gamalı haçı giymiş bir fotoğrafını yayınlamasının ardından İtalya’da tepkilerin odağı olmuştu.

BAKAN YARDIMCISI YAPILDI!
Gamalı haç giyen Galeazzo Bignami’yi bakan yardımcısı olarak atadığını bir basın toplantısı yoluyla bizzat duyuran yeni Başbakan Giorgia Meloni, kökleri İkinci Dünya Savaşı sonrası İtalyan Sosyal Hareketi’ne (MSI) kadar uzanan İtalya’nın Kardeşleri partisinin lideridir.

ESKİDEN BERLUSCONİ’NİN PARTİSİNDEYDİ!
Geçen ay düzenlenen seçimlerde ikinci kez milletvekilliğine seçilen 47 yaşındaki Bignami, uzun süredir İtalyan aşırı sağının bir parçası olmasına rağmen siyasi kariyerinin önemli bir kısmını eski başbakan Silvio Berlusconi’nin daha ılımlı sağda yer alan partisi Forza Italia’da geçirdi.

BİGNAMİ “BÜYÜK BİR UTANÇ HİSSEDİYORUM”
Bignami, 31 Ekim günü yaptığı açıklamada, Nazi sembollü fotoğraflarından dolayı “derin bir utanç” hissettiğini ve “herhangi bir totaliterlik biçimini” kesin olarak kınadığını ifade etti. Bignami, Nazizmi ve onunla bağlantılı her hareketi “mutlak kötülük” olarak nitelendirdiğini sözlerine ekledi.

MELONİ “FAŞİZME HİÇBİR ZAMAN SEMPATİ DUYMADIM”
Başbakan Meloni ise Bignami’nin 2016 yılındaki fotoğrafı hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçınırken İtalya’nın eski diktatörü Benito Mussolini tarafından 1938’de çıkarılan Yahudi Düşmanı yasaları defalarca kınadı ve geçen hafta parlamentoda yaptığı bir konuşmada “faşizme hiçbir zaman sempati duymadığını” söyledi.

MELONİ “İTALYA TARİHİNİN EN REZİL OLAYI!”
Parlamentodaki konuşmasında başbakan Meloni “1938’deki Yahudi karşıtı ırk yasalarını her zaman İtalyan tarihinin en rezil olayı olarak ve halkımızı sonsuza dek lekeleyen bir utanç kaynağı olarak görüyorum” dedi.

Bignami, Altyapı bakanı ve başbakan yardımcısı olan sağcı Lig partisi lideri Matteo Salvini’ye bağlı olarak görev yapacak.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası