Japon askeri aracının tuhaf kamuflajı dikkat çekti

Japon askeri aracının tuhaf kamuflajı dikkat çekti

Japon ordusunun askeri aracının üzerindeki kamuflaj gözlemcilerin dikkatini çekti.


Ordular için kamuflaj, yaşamla ölüm arasındaki çizgiyi belirler. Görünmez duvarlar ve araçlar, üzerine çalışılan konuların sadece bazıları.

BİNLERCE YILLIK YÖNTEM: KLİŞE Mİ? KLASİK Mİ?

Öte yandan teknolojisiyle ünlü Japonya’daki Öz Savunma Kuvvetleri’ne ait ufak ve çevik bir askeri aracın kamuflajı dikkat çekti.

Görüntülerde, erafına çalı ve bitkiler sarılmış halde bir araç ve içinde de en az iki asker olduğu seçilebiliyor.

Kamuflaj yöntemi ise, basit bir fikir olmasına tezatlık oluşturacak şekilde iyi çalışıyor gibi görünüyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası