Afrikalı isyancı komutan Fransa’da müebbet hapse mahkum edildi!

Afrikalı isyancı komutan Fransa’da müebbet hapse mahkum edildi!

Liberya’da 10 yıl süren ve on binlerce kişinin ölümüne neden olan iç savaş döneminde Ulimo adlı isyancı grupta komutanlık yapan Kunti Kamara Paris’te yargılandıktan sonra ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın avukatları ise delil yetersizliğinden dolayı karara itiraz etti.


Liberyalı eski isyancı komutanı Fransa’da mahkum edildi.

ÖMÜR BOYU HAPSE MAHKUM EDİLDİ!
Paris’teki bir mahkeme, Liberya İç Savaşı sırasında insanlık suçu işlediği iddia edilen eski bir Liberyalı isyancı komutanını ömür boyu hapse mahkum etti.

ŞİDDET EYLEMLERİNE ADI KARIŞAN GRUPTA SUBAYDI!
Ömür boyu hapse mahkum edilen Kunti Kamara, 1990’lı yıllarda Liberya’nın kuzeybatısında şiddet eylemlerine adı karışan silahlı Ulimo milislerinde kıdemli bir subaydı.

Üç haftalık duruşma sırasında mahkemede Kunti Kamara aleyhinde ifade veren görgü tanıklarının anlattıkları kan donduran cinstendi.

TECAVÜZ VE VAHŞİ CİNAYETLER!
Tanıkların aleyhinde verdiği ifadelere göre eski isyancı komutanı Kamara iç savaş sırasında öldürdüğü bir öğretmenin kalbini yemekle ve emrindeki askerlerin iki genç kıza defalarca tecavüz etmesine izin vermekle itham edildi.

AVUKATLAR DELİLLERİ GÜVENİLMEZ BULDU
Kamara’nın avukatları mahkemede aleyhindeki delillerin ve ifadelerin güvenilmez olduğunu iddia etti.

Kunti Kamara Fransa’da yargılandı çünkü Fransız yasaları, yurtdışında işlenmiş olsalar bile ciddi suçların ülkede kovuşturulmasına izin veriyor.

İÇ SAVAŞTA YÜZ BİNLERCE İNSAN HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Liberya’da 1993 yılında başlayıp 10 yıl devam eden iç savaş ve karışıklık döneminde yaklaşık çeyrek milyon insan hayatını kaybederken Liberya mahkemelerinde hiç kimse savaş suçlarından dolayı yargılanmadı.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası