Rusya, İngiliz Büyükelçiyi bakanlığa çağırdı!

Rusya, İngiliz Büyükelçiyi bakanlığa çağırdı!

Daha önce Kuzey Akım doğal gaz boru hatlarında gerçekleşen saldırılardan dolayı İngiliz Donanması’nı suçlayan Rusya, Ukrayna’nın tarafından Kırım’ın Sivastopol Limanı’na yönelik gerçekleştirilen saldırılardan da İngiltere’yi sorumlu tutmuştu. Rusya bu ağır suçlamalardan sonra 3 Kasım Perşembe günü İngiltere Büyükelçisi Deborah Bronnert’i Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı. Bakanlıkta ne konuşulduğuyla ilgili iki ülke de sessiz kalmayı tercih etti.


Rusya, İngiltere Büyükelçisi Deborah Bronnert’i Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

UKRAYNA’NIN KIRIM SALDIRISINDAN SONRA ÇAĞRILDI!
Rusya, Kırım’ın Sivastopol Limanı’ndaki Karadeniz Filosu’na yönelik olarak gerçekleştirilen Ukrayna saldırısına İngiliz donanma personelinin de karıştığını iddia etmesinin ardından 3 Kasım Perşembe günü İngiltere büyükelçisini Rusya Dışişleri Bakanlığına çağırdı.

“BRİTANYA TERÖRİST BİR DEVLETTİR”
İngiltere Büyükelçisi Deborah Bronnert, Moskova yerel saatiyle 10:30’dan biraz sonra dışişleri bakanlığına geldi. Büyükelçiye tepki gösteren küçük bir kalabalık İngiliz karşıtı sloganlar attı ve “Britanya terörist bir devlettir” yazılı pankartlar taşıdı.

HER İKİ ÜLKE DE SESSİZ!
Büyükelçi Bronnert yaklaşık yarım saat bakanlıkta kalırken ne Rusya’dan ne de İngiltere’den içeride neyin tartışıldığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

MARİA ZAKHAROVA: “KIRIM SALDIRISI SEBEBİYLE”
Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova 2 Kasım Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İngiliz büyükelçinin 29 Ekim Cumartesi günü Kırım’a yönelik insansız hava aracı saldırısı nedeniyle çağrılacağını söylemişti.

RUSYA TEPKİ OLARAK TAHIL ANLAŞMASINDAN AYRILMIŞTI
İngiltere Rus makamları tarafından dillendirilen iddiaları yalanlarken Kırım’daki Sivastopol Limanı saldırısının ardından Rusya, Birleşmiş Milletler aracılığıyla imzalanan Karadeniz Tahıl Anlaşması’na katılımını geçici olarak askıya almış daha sonra Türkiye’nin çabalarıyla anlaşmaya geri dönmüştü.

PUTİN, “İNGİLTERE RUSYA’YI YOK ETMEK VE KAYNAKLARINI PAYLAŞTIRMAK İSTİYOR”
Rusya ve Başkan Vladimir Putin İngiltere’yi, Rusya’yı yok etmeyi ve onun doğal kaynaklarını paylaştırmayı planlayan hain bir Batılı güç olarak görüyor.

Rusya, Ukrayna işgalini başlattıktan sonra İngiltere, ABD ve Avrupa Birliği ile birlikte Rusya’ya karşı tarihin en ağır yaptırımlarını uyguladı ve işgal edilen Ukrayna’ya yardım etmek için silah tedarik etti

RUSYA, KUZEY AKIM PATLAMALARINDAN İNGİLTERE’Yİ SORUMLU TUTMUŞTU!
Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya ile Almanya arasında devasa boyutlarda doğal gaz ticareti sağlaması planlanan Kuzey Akım gaz boru hatlarının havaya uçurulmasında İngiliz donanma personelinin dahli olduğunu söylemişti. Londra ise Rusya’nın bu iddialarının yanlış olduğunu ve dikkatleri Ukrayna’daki askeri hezimetlerden uzaklaştırmak için Rusya tarafından tasarlandığını iddia etti.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası