Almanya, İran’a yönelik yaptırımları genişletiyor!

Almanya, İran’a yönelik yaptırımları genişletiyor!

Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre Almanya’nın da dahil olduğu 8 Avrupa Birliği üyesi ülke İran’daki protestolar boyunca göstericilere şiddet uygulayan kişi ve kurumların yanında İran’daki baskı ortamından sorumlu tuttuğu şirketleri de hedef alan yaptırımları genişletecek.


Almanya, İran’a yönelik yaptırımlarını arttıracak

HEDEFTE PROTESTOCULARA ŞİDDET UYGULAYAN KİŞİ VE KURUMLAR VAR
Alman Der Spiegel dergisine göre, Almanya ve diğer sekiz Avrupa Birliği ülkesi, İran’a yönelik yaptırımlarını İran’daki protestoculara yönelik şiddeti körükleyen ve yöneten kişi ve kuruluşları da içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

ŞİRKETLER DE HEDEFTE!
Derginin bildirdiğine göre, 2 Kasım Çarşamba günü Brüksel’de düzenlenen bir toplantıda güvenlik sektöründeki kişi ve kurumların yanı sıra İran’daki baskıdan sorumlu olan şirketleri de hedef alan 31 teklif içeren bir paket sunuldu.

MAL VARLIKLARININ DONDURULMASI VE SEYAHAT YASAKLARI
Dergi, önlemlerin mal varlıklarının dondurulmasını ve seyahat yasaklarını içerdiğini belirterek paketin Avrupa Birliği dışişleri bakanları tarafından 14 Kasım’da düzenlenecek olan bir sonraki toplantıda onaylanma şansının oldukça yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

ALMAN HÜKÜMETİ SESSİZ!
Derginin iddiaları üzerine Alman hükümeti henüz bir yorumda bulunmadı.

İRAN’DA PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR!
İranlılar hükümet karşıtı protestoları sürdürürken İran yönetimi ile Batılı ülkeler arasındaki ilişkiler gün geçtikçe daha gergin bir hal alıyor.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası