Putin, “Siviller Herson’dan çıkartılmalı!”

Putin, “Siviller Herson’dan çıkartılmalı!”

Birlik Günü kutlamalarında Ukrayna savaşı hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin muhtemel bir Ukrayna hücumunda ilk hedef olacak olan Herson şehrindeki sivillerin tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Putin’le konuşan Herson cephesindeki gönüllüler ise şehrin bir “kale”ye dönüştürüleceğini ifade etti.


Putin, Herson’daki sivillerin tahliye edilmesi gerektiğini söyledi

PUTİN “SİVİLLER HERSON’DAN ÇIKARILMALI”
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 4 Kasım Cuma günü yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın güneyinde Rusya işgali altındaki Herson’dan sivillerin çıkarılması gerektiğini söyledi.

Moskova’da SSCB günlerinden kalan Birlik Günü kutlanırken Kızıl Meydan’dan işgal altındaki Ukrayna topraklarından genç gönüllülere konuşan Putin, “Herson’da yaşayanlar tehlikeli çatışma bölgelerinden çıkarılmalıdır” dedi.

Rus lider, “Sivil nüfus bombardıman, saldırı veya karşı saldırı benzeri şeylerden zarar görmemeli” dedi.

HERSON’U KALEYE DÖNÜŞTÜRECEKLER!
Moskova’nın Herson’daki işgal yetkilileri ise Putin’e on binlerce kişinin şehri terk etmesine yardım ettiklerini ve Herson şehrini bir “kale”ye dönüştüreceklerinin sözünü verdiler.

Kiev yönetimi ise Moskova’nın Herson’daki sivil nüfusu tahliye etme çabalarını halkın Sovyet benzeri politikalarla “sınır dışı edilmesi” olarak nitelendirdi.

PUTİN ANITA ÇİÇEK BIRAKTI
Putin, 1612 yılındaki Polonya işgalini savuşturanların anısına yapılan bir anıta çiçek bıraktıktan sonra, halkın bölgeyi terk etmesine yardım eden Herson gönüllüleri grubuyla konuştu.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası