Ukrayna savaşında kıymeti anlaşıldı: NATO’nun ana üssü oldu!

Ukrayna savaşında kıymeti anlaşıldı: NATO’nun ana üssü oldu!

Batı’nın Ukrayna savaşı başlayana kadar hedef tahtasına oturttuğu fakat şimdilerde NATO’nun gözbebeği olan Polonya’nın Rzeszow Havalimanı’na savaşın başından beri yapılan askeri uçuşların rotalarının görüntüsü sosyal medyada gündem oldu.


Ukrayna savaşı başlamadan önce AB ve Batı’nın adeta saldırdığı, birliklerden atmaya çalıştığı bazı ülkeler vardı. Herkesin bildiği üzere Türkiye bunlardan ilk akla gelenlerden.

TÜRKİYE GİBİ KIYMETİ SAVAŞLA BİRLİKTE ANLAŞILDI

Yıllardır kendi çizdiği yolda ilerlemek istediği ve hatta “Ülkemizin anayasası AB yasasının üzerindedir” dediği için AB’den atılmakla tehdit edilmi olan Polonya da, “stratejik öneminin anlaşılması” bakımından Türkiye ile benzer bir kader paylaşıyor.

Ukrayna savaşı başlamadan önce neredeyse AB’den kovulmak üzere olan Polonya, bugün Batı’nın ve özellikle de NATO’nun gözbebeği.

NATO İÇİN ÖNEMİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Bunu en iyi gösteren şeylerden biri belki de aşağıdaki görsel. Görselde Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimini başlattığı günden bu yana Polonya’nın Rzeszow Havalimanı’na yapılan askeri uçuşların tamamı görülebiliyor.

Image

Sosyal medyada bahse konu havalimanı için “Savaş bittğinde UNESCO kültür mirası olsun” kampanyası başlatanlar var.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir