Hintli çocuğun ısırdığı zehirli kobra yaşamını yitirdi!

Hintli çocuğun ısırdığı zehirli kobra yaşamını yitirdi!

Sekiz yaşındaki Hintli bir çocuk, tarihe geçecek bir hayatta kalma hikayesinin kahramanı oldu. Hintli çocuk koluna sarılan ve kendisini ısıran bir kobrayı, kendisi ısırdı. Isırılan kobra yaşamını yitirdi.


“Deepak” olarak bilinen çocuk, Pazartesi günü Hindistan’ın orta Chhattisgarh bölgesindeki ücra Pandarpadh köyünde bir kobra tarafından saldırıya uğradı.

Kobra, ailesinin de olduğu evinin dışında oynarken ona saldırdı ve vücudunu çocuğun koluna sardı, daha sonra da gerilip ölümcül zehrini enjekte etmek için hamle yaptı.

Acıyla hayatta kalmak için savaşan Deepak, panikle kolunu salladı ama yılandan kurtulamadı. Bu noktada yılana kendi ilacından bir tattırmaya karar verdi ve bir anda hamle yaparak kendi dişlerini yılana batırarak hayvanı başarılı bir şekilde öldürdü.

“Yılan elimi sardı ve beni ısırdı.” dedi Deepak, The New Indian Express’e verdiği bir demeçte, “Çok acı çekiyordum.”

Deepak bir kobra tarafından saldırıya uğradı, ama hamlesi sayesinde neyse ki sadece kuru bir olarak kaldı. Zira yılan ölümcül zehirini çocuğun etine henüz enjekte etmemişti.

Yaşanan saldırının ardından Deepak’ın hayatından endişe eden ailesi, onu şu sıralarda gözlem altında tutulduğu yakındaki bir tıp merkezine götürdü.

Yarasının incelenmesinde, yaranın, kobranın herhangi bir zehir zerk etmediği anlamına gelen “kuru ısırık” olarak kaldığı ortaya çıktı..

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası