İsrail’de seçimlerin ardından sıra dışı iddialar: İsrail ordusunun katliam timi, sevinçten deliye dönmüş olabilir!

İsrail’de seçimlerin ardından sıra dışı iddialar: İsrail ordusunun katliam timi, sevinçten deliye dönmüş olabilir!

İsrail’de gerçekleşen seçimlerin ardından kesinlik kazanan sonuçlar farklı yorumların yapılmasına sebep olurken, akıllara soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.


Geçtiğimiz günlerde son dört yılda beşincisi gerçekleşen İsrail genel seçimleri sonucunda eski başbakan Benjamin Netanyahu’nun oy çokluğu ve meclisteki koltuk sayısı ile yeniden yönetime geldi.

Seçim sonuçlarının ardından, liderlerinin tarzlarına ve tutumlarına göre farklılık gösteren uluslararası İsrail tavrı, politik yaklaşımı ise merak edilmeye devam ediyor.

NETANYAHU VE SERT TUTUMU!

Sert tavrı, Filistin ile yaşanan gerilimlere karşı gösterdiği, küresel anlamda tepki çeken tutum ve davranışları ile bilinen Benjamin Netanyahu’nın seçilmesi ise bu merak konusu olan maddeleri bir kez daha gündeme getirdi.

Seçime kadar ülkenin başında lider konumda bulunan Yair Lapid, gerek küresel temasları, gerek yaşanan gerginliklerde gösterdiği daha yumuşak ve ılımlı tarzı ile akıllarda kaldı.

Türkiye ile kurulan yakın ilişkilerde ve resmi ilişkilerin zirve noktaya taşınması, karşılıklı elçiliklerin açılması gibi konularda da pozitif yaklaşım içerisinde olan Lapid’in seçimi kaybetmesi, yalnızca Türkiye için değil dünya çapında kaydedilen ilerlemelerin ve ikili ilişkilerin ne olacağı konusunda merak ediliyor.

İSRAİL ORDUSU HAKKINDA İLGİNÇ İDDİALAR!

Tüm bu yorumların ve tartışmaların yanında İsrail merkezli bir ajans yaptığı kapalı, gizli anket sonucunda farklı bir nokta tespit edildi ve iddialar ortaya atıldı. İddialara göre İsrail ordusunda 10 askerden 2’si Netanyahu’ya oy kullandı.

https://osintturk.com/2022/11/04/korkunc-detay-israili-yonetecek-ben-gvirin-duvarindaki-portre/

Analistlere ve yorumculara göre sağ görüşlü Netanyahu ve destekçileri Siyonizm’e inanıyor ve ırkının, ulusunun üstün olduğunu düşünüyor. Bu sebeple de Filistinlilerin İsrail ile yaşadıkları coğrafyada hiçbir haklarının olmadığını savunuyorlar.

Ayrıca bu düşüncelerin yanı sıra sadece Filistinliler için değil Araplar hakkında sadece aşağılanmayı hak ettiklerini savunan bu görüşe mensup insanlar askere de her şeyin caiz olduğunu düşünmekteler.

FİLİSTİN GERİLİMİ TIRMANACAK MI?

Yapılan bu araştırma ve anketler sonucunda ayrıca aşırı sağcı Netanyahu’ya oy veren, orduda 10’da 2’lik dilimde bulunan askerlerin de Filistin ile gerilimlerin her daim yüksek olduğu sınır bölgelerinde olduğu tespit edildi.

Geçtiğimiz ay ABD tarafından incelenmesi talep edilen, İsrail ordusunun “katliam timi” olarak bilinen Netzah Yehuda taburunun da yüksek çoğunluğunun Netanyahu’yu desteklediği ve anket sonucu ortaya çıkan orana çokça katkıda bulunduğu iddialar arasında.

İsrail Ordusu’nun katliam timi olarak bilinen Netzah Yehuda’ya ait bir görsel.

Tüm bu iddiaların sonucunda yapılan yorum ise iyileşen ikili ilişkilerin Netanyahu döneminde bozulacağı ve bölgede gerginliklerin yeniden tırmanacağı yönünde…

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası