Osmanlı torunu lider, teröristlerin mezarlarını parçalattı!

Osmanlı torunu lider, teröristlerin mezarlarını parçalattı!

El Salvador’un Osmanlı torunu lideri, ülkesini kendisinden önce kan gölüne çeviren çetelere karşı yıllardır kelle koltukta hamleler yapıyor. Ülke için tünelin ucundaki ışık görünmüş olabilir. İşte halkının gözünde bir kahraman olan Nayib Bukele’nin son hamlesi…


El Salvador lideri Nayib Bukele, düğmeye bastı, mezar taşları kırıldı.

Ülkedeki mahkûmlar, hükümetin talimatıyla çetelerin manevi güçlerini zayıflatmak için öldürülen suçluların ve çete üyelerinin mezarlarını yok etmeye başladı.

Balyozlar ve levyelerle donanmış mahkumlar, Nayib Bukele tarafından şehrin güçlü Mara Salvatrucha çetesinin mezarlarını yok etmek için Santa Tecla’daki mezarlıklara gönderildi.

MS-13 olarak da bilinen, şiddet konusunda ün yapmış, dünyanın en acımasız çetelerinden biri olduğu düşünülen çetenin ölü üyelerinin mezarları yok edildi.

Ülkenin cezaevleri başkanı Osiris Luna, “hiçbir terörist tanınmayı hak etmediği için” mezarların yok edildiğini söyledi ve ekledi: “Bu grupların tüm izlerini bu yüzden yok ediyoruz. Bu ülkede çetelerin artık yeri yok” diye ekledi.

Başkent San Salvador’un banliyösünde ve yakınlardaki Colon’daki mezarların yıkımı, ailelerin Ölüler Günü (Día de Muertos) için sevdiklerinin mezarlarını ziyaret ettiği gün -kasten- gerçekleştirildi.

2012’de El Salvador, dünyadaki en yüksek cinayet oranına sahipti ve o zamandan beri Osmanlı torunu El Salvador lideri, çeteleri bir bir çökertiyor.

ABD, Nayib Bukele’yi bir diktatör olarak görüyor ve seçilmesini istemiyor.

Image

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası