Suikast girişimine uğrayan devrik liderin sesi artık ekranlarda duyulmayacak!

Suikast girişimine uğrayan devrik liderin sesi artık ekranlarda duyulmayacak!

Suikast girişimine uğrayan liderim şimdi ise medya kuruluşlarında konuşmalarının yayınlanmasına yasak getirildi.


Geçtiğimiz günlerde Pakistan’ın devrik lideri Imran Khan’ın erken seçim talebi için destekçileri ile birlikte hareket ettiği konvoyuna silahlı bir saldırgan tarafından suikast girişiminde bulunuldu.

Bu girişim üzerine Imran Khan bazı açıklamalar yaptı ve Pakistan Elektronik Medya Düzenleme Otoritesi (PEMRA) tarafından medyada konuşmalarının yayınlanması yasaklandı.

SUIKAST GİRİŞİMİNDE DEVLET PARMAĞI!

Imran Khan’ın destekçileri ile birlikte Islamabad’a gerçekleştirdiği konvoy sırasında bir saldırganın ateş açması sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 13 kişi ise yaralandı. Yaralılar arasında 4 mermi isabet eden Imran Khan da bulunuyordu.

Bu saldırının ardından devrik lider hastanede tedavi olduktan sonra basına yaptığı açıklamalarda; kendisine yönelik bir suikast planından bilgisi olduğunu, planın Başbakan Shehbaz Sharif, İçişleri Bakanı Sanaullah ve İstihbarat Servisi Başkan Yardımcısı Faisal Nasir tarafından planlandığını, bu isimlerin suikast girişimine dahil olduğunu söyledi.

Imran Khan suikast girişimi ile ilgili ayrıca, kendisinin meclis içi darbe ile yönetimden ayrılmasından sonra, geçtiğimiz hafta Islamabad’a gerçekleştirdiği yürüyüşte sayının kalabalık olmasının mevcut yönetimi korkuttuğunu ve bu sebeple Imran Khan’ı öldürmek istediklerini belirtti.

“İSPATLANIRSA İSTİFA EDERİM”

Bu açıklamaların ardından Pakistan Ordusu iddialar hakkında “sorumsuzca bir tutum ve yalan iddialar” yorumunda bulundu.

Mevcut başbakan Shehbaz Sharif ise bu iddialarla ilgili suikast girişimine dahil olduğu söylemlerini kesin olarak reddetti.

Sharif, ülkenin anayasa mahkemesine çağrıda bulunarak Imran Khan’ın Paksitan devlet mercilerini asılsız iddialar ile küçük düşürdüğünü ve yasaları çiğnediğini söyleyerek soruşturma başlatılmasını istedi.

Ayrıca başbakan, iddiaların ispatlanması ve kendisinin ya da bakanlıktaki iddiaların odağı kişilerden birinin suikast ile ilişkisinin olduğunun ortaya koyulması halinde istifa edeceğinin de sözünü verdi.

MEDYADA YASAKLI!

Tüm bu yaşananların ardından PEMRA tarafından devlet kurumları hakkında asılsız ve itibarsızlaştırıcı iddialar ortaya atması, halkı kin ve düşmanlığa yönlendirebilecek açıklamaları sebebiyle Imran Khan hakkında konuşmalarının, açıklamalarının ve basın toplantılarının tüm uydu kanallarından yayınlanmasının yasaklandığı bildirildi.

Ayrıca Imran Khan’ın çok sayıda yasayı ihlal ettiğine dikkat çekilen açıklamada, bu konuşmaların ya da açıklamaların yayınlanması halinde, karara uymayan kanalların yayın lisanslarının iptal edilebileceği söylendi.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası