Katar Dışişleri Bakanı Al-Thani, dünya kupası konusunda Avrupa’ya ateş püskürdü!

Katar Dışişleri Bakanı Al-Thani, dünya kupası konusunda Avrupa’ya ateş püskürdü!

Katar Dışişleri Bakanı Al-Thani, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan ülkesini işçi ölümleri sebebiyle eleştiren Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in açıklamalarını “gereksiz” olarak nitelendirdi. Katar’ı eleştiren Avrupalı hükümetlerin ticari ilişkilerde aynı performansı göstermediğini ifade eden bakan Avrupa’yı iki yüzlü olmakla itham etti.


Katar Dışişleri Bakanı Al-Thani, ülkesini işçi ölümleri sebebiyle suçlayan Alman bakanı hedef aldı.

“ALMANYA ÇİFTE STANDART YAPIYOR”
Katar Dışişleri Bakanı, 7 Kasım Pazartesi günü verdiği bir röportajda, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar’ın stadyum inşaatları sırasında gerçekleşen işçi ölümleriyle gündeme gelmesi Katar’ı eleştiren Almanya’yı “çifte standart” yapmakla suçladı ve Alman büyükelçisinin bakanlığa çağrılmasını savundu.

Katar,ülke nüfusunun büyük bölümünü oluşturan göçmen işçilere yönelik muamelesi nedeniyle insan hakları gruplarından yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalmıştı.

ALMAN BÜYÜKELÇİ BAKANLIĞA ÇAĞIRILMIŞTI!
Geçen ay Katar Dışişleri Bakanlığı, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in bir ülkenin insan hakları sicilinin Dünya Kupası’na ev sahibi olarak seçilip seçilmemesine etki etmesi gerektiği yönündeki yorumları üzerine Almanya Büyükelçisini Bakanlığa çağırmıştı.

ALMAN HÜKÜMETİNİ İKİ YÜZLÜLÜKLE SUÇLADI!
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman Al-Thani, Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine verdiği bir röportajda, “Bir yandan Alman halkı hükümet politikacıları tarafından yanlış bilgilendiriliyorken öte yandan enerji ortaklıkları veya yatırımları söz konusu olduğunda hükümetin bizimle bir sorunu yok” demişti.

“SİSTEMATİK BİR KAMPANYA”
Katar’ın Dünya Kupası’na ev sahipliği yapması için seçilmesinden bu yana 12 yıl içinde başka hiçbir ülkenin karşılaşmadığını söylediği sistematik bir kampanyayla karşı karşıya olduğunu da sözlerine ekledi.

AL-THANİ: “KİBİRLİ VE IRKÇI”
Gazeteye verdiği demeçte, “Avrupa’da kendilerine liberal demokrasiler diyen ülkelerde bu tonun kullanılması son derece ironik. Kulağa çok kibirli ve açıkçası çok ırkçı geliyor” dedi.

AL-THANİ: “FAESER’İN ÇAĞRILARI GEREKSİZ”
Al-Thani, Faeser’in Dünya Kupası’na katılmayı kabul etmeden önce bir ön koşul olarak talep ettiği “azınlıklara yönelik güvenlik garantileri” çağrılarını “gereksiz” olarak nitelendirdi ve Alman politikacıların ülkelerinin kendi sınırları içinde meydana gelen nefret suçlarına daha fazla odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası