PYD’li teröristler hangi şirketlerin, hangi ürünleriyle donatılıyor?

PYD’li teröristler hangi şirketlerin, hangi ürünleriyle donatılıyor?

Türkiye’ye ait SİHA’ların 6 Kasım 2022’de etkisiz hale getirdiği teröristin üzerinde bulunan kıyafet ve ekipmanlarını incelediğimizde, bu ürünleri üreten şirketleri ve hangi ülkede çalıştıklarını saptadık.


Suriye’nin Kamışlı bölgesinde 6 Kasım 2022’de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin SİHA kullanarak yaptığı operasyonda bir PKK/PYD’li terörist etkisiz hale getirildi.

Öldürülen teröristin bazı kaynaklar tarafından, öldürülmeden kısa süre önce çekilmiş bir fotoğrafı internete servis edildi.

OSINT TURK olarak, paylaşılan fotoğrafta görünen, teröristin sahip olduğu kıyafet ve ekipmanları araştırdık.

Operasyon görüntüleri temsilidir

SİHA’LARIN TERÖRİST AVI

Kamışlı’da bir aracın içerisindeyken, tespit edilen ve etkisiz hale getirilen teröristin Mitan Soreş olduğu öğrenildi.

Özellikle sınırın diğer tarafında gerçekleşen operasyonlarda etkin olarak kullanılan SİHA’lar teröristleri avlamaya devam ediyor. Dün gerçekleşen bu operasyon, SİHA’ların katılıp da kayıp vermediği 88. başarılı operasyon olarak kayıtlara geçti.

Ayrıca SİHA’ların bu zamana kadar gerçekleştirdiği operasyonlarda hedefini etkisiz hale getiremediği ve başarısız olduğu bir operasyon da bulunmuyor.

Image Not Found

TERÖRİSTLER HANGİ ŞİRKETLERİN ÜRÜNLERİ İLE DONATILIYOR?

Başarılı operasyonda öldürülen, Mitan Soreş isimli teröristin bazı medya kaynakları tarafından paylaşılan fotoğrafında, şahsın üzerinde bir çok ürün, silah ve mühimmat görülüyor. Şimdi bu ekipmanları inceleyelim.

GÖZLÜKLER ABD MALI: Daisy USA Tactical

Teröristin gözünde bulunan taktik güneş gözlüklerini kontrol ederek ufak bir araştırma yaptığımızda Amerikan malı olan Daisy USA Tactical marka gözlükler olduğunu tespit ediyoruz.

DAISY USA Marka taktik gözlük. Teröristin gözündeki gözlüklerle karşılaştırıldığında aynı olduğu kolaylıkla görülebilir.

KAMUFLAJ ABD MALI: RIPSTOP MFH Gece Kamuflajı

(24.07.2023-Ekleme) Bir okuyucumuzun dikkatini çekmesi ve tarafımıza bilgi vermesi üzerine, ayrıca kamuflajı da tanımlama şansına sahip olduk. Teröristin üzerindeki kamuflaj, Amerikan RipStop markasına ait, MFH Night Camo ismindeki bir model.

Image Not Found
Image Not Found

HÜCUM YELEĞİ ABD MALI: BDS Tactical Gear

Ayrıca teröristin üzerinde, askeri amaçla kullanılan ve yedek mühimmat, yardımcı ekipman ve eşya taşımayı kolaylaştıran bir hücum yeleği bulunduğunu görüyoruz. Yelek için kısa bir araştırma yaptığımızda BDS Tactical Gear isimli 2005 yılından beridir faaliyet gösteren Kaliforniya merkezli bir markaya ait olduğunu görüyoruz.

BDS Tactical Gear isimli Kaliforniya merkezi ABD’li firmanın üretmiş olduğu hücum yeleği.

ÖZEL ELEKTROŞOK EKLENTİLİ EL FENERLERİ

Ayrıca taktik hücum yeleğini görüntü itibari ile incelediğimizde yeleğin sağ ceplerinden birinde el feneri bulunduğunu görüyoruz. El fenerinin yadsınamayacak şekilde kaliteli olduğu, geçmiş tecrübelerimize ve bilgi birikimimize dayanarak bu el feneri modelinin muadillerinin uç kısmında elektroşok eklentisi bulunduğu biliniyor.

TÜFEK ABD MALI: Colt

Teröristin kullandığı tüfek ise Amerikalı Colt firması tarafından geliştirilen M4 Karabina.

Amerikan COLT isimli silah firmasının üretmiş olduğu M4 Karabina modeli tüfek.

ELDİVENLER ABD MALI: Savage Gear

Baştan aşağı taktik malzeme ve kamuflajlarla donatılan teröristin ellerinde bulunan korunaklı eldiven ise Savage Gear isimli başka bir ABD menşeili firmaya ait.

Savage gear isimli ABD menşeili firmaya ait taktikal eldiven.

Teröristin diz ve dirseklerinde bulunan, yerde sürünmeye yarayan darbe emici eklem koruyucuların dahi düşünülmüş olması şaşırtıcı.

Görebildiğimiz kadarı ile teröristin botları da arazi şartlarına uygun olarak temin edilmiş.

SONUÇ

Soğuk Savaş’ın ardından doktrinini “Teröre karşı savaş” olarak değiştiren NATO’daki bir müttefiğimiz olan ABD’de bulunan şirketlerin ürünlerinin, insanlık, hukuk ve NATO müttefikliğine sığmayan bir şekilde terör örgütlerinde ortaya çıkması bir sorun teşkil ediyor.

En azından, bahsi geçen ABD’li şirketlerin, Türk hükümetinin gerçekleşecek hamleleri ve lobi faaliyetleri ile caydırılması gerekiyor.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası