Biden yönetiminden bankalara sır talimat: Rusya ile ticaretinize “sessizce” devam edin!

Biden yönetiminden bankalara sır talimat: Rusya ile ticaretinize “sessizce” devam edin!

Ukrayna’yı işgal operasyonlarını başlattığından beri ağır ekonomik yaptırımlarla Rusya’yı zorlayan Biden yönetimi hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı. Bloomberg haber sitesinin iddiasına göre ABD Hazine ve Dışişleri Bakanlıkları JP Morgan ve Citigroup’un da dahil olduğu bir grup bankayı Rusya ile ticari ilişkilerine “sessizce” devam etmeleri konusunda teşvik etti.


Bloomberg’in haberine göre Biden yönetimi bazı bankaların gizlice Rusya ile iş yapmalarını istedi.

SESSİZCE RUSYA İLE TİCARETİNİZE DEVAM EDİN!
Bloomberg’in konuyla ilgili isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak verdiği habere göre ABD Hazine ve Dışişleri Bakanlıkları içlerinde JP Morgan ve Citigroup gibi büyük bankaların da bulunduğu bir grup bankayı bazı stratejik Rus firmalarıyla iş yapmaya devam etmeleri konusunda gizlice telkinde bulundu.

BİDEN YÖNETİMİNİN AMACI “DENGE” KURMAK!
Bloomberg’e göre bankalara bu telkinde bulunan Biden yönetiminin amacı Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini engellemek ile Rusya’yı cezalandırmak için tasarlanan ekonomik yaptırımlar arasında bir denge kurmaktı.

Kaynak: Bloomberg

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası