Çinliler, “çakma” Bayraktar TB-2’lerini sergiledi!

Çinliler, “çakma” Bayraktar TB-2’lerini sergiledi!

Gezegenin birçok kıtasında sınırları belirleyen ve dünyanın geleceğine yön verdiği tüm dünyaca kabul edilen Türk SİHA’larına ilgi yoğun- bu kez belki de biraz fazla yoğun… İşte Çin malı Bayraktar TB2…


Türkiye’nin etki alanlarını genişleten ve bazı ülkelerin güç tekelini bozan mühendislik harikası uçan Türk robotlarının arasında belki de en klasiği Bayraktar TB2.

DÜNYANIN TB2’YE OLAN İLGİSİ GÜZEL AMA…

Sosyal medyada gündem olan bir fotoğraf, bu ilginin, belki de biraz rahatsız edici seviyelere gelebileceğini gösteriyor.

Fotoğrafta görünen şey bir TB2 değil, ama öyle sanmak gerçekten çok kolay.

Öyle ki, bu fotoğrafı hem Çin, hem Rus hem de ABD’ye ait arama motorlarının hepsinde geriye doğru arattık; karşımıza sadece Bayraktar TB2 çıktı.

Image

ÇİN MALI BAYRAKTAR

Oysa fotoğrafta görünen İHA, Çin malı.

Çin’de düzenlenen Zhuhai Air Show 2022’de çekilen fotoğraf, Çin merkezli CETC şirketinin bir İHA’sına ait.

Taklitler, gerçekleri yaşatmaya devam ediyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası