Jake Sullivan gizlice Putin’in danışmanı ile görüştü!

Jake Sullivan gizlice Putin’in danışmanı ile görüştü!

Wall Street Journal gazetesinin iddiasına göre Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan Putin’in dış politika danışmanı Yuri Ushakov ve Rusya güvenlik konseyi başkanı Nikolai Patrushev ile “gizlice görüştü”. Gizli görüşmenin amacı ABD ile Rusya arasında çıkmasından korkulan olası bir nükleer savaş riskini önlemekti.


ABD VE Rusya nükleer bir savaşı önlemek amacıyla gizlice görüşüyor.

AMAÇ ÇATIŞMANIN NÜKLEER BİR SAVAŞA DÖNÜŞMESİNİ ÖNLEMEK!
Wall Street Journal’ın iddiasına göre Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna’daki savaşın nükleer bir savaşa dönüşmesini önlemek amacıyla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in üst düzey yardımcılarıyla gizli görüşmelerde bulundu.

JAKE SULLİVAN PUTİN’İN KIDEMLİ DANIŞMANLARIYLA GÖRÜŞTÜ!
Wall Street Journal’da çıkan habere göre Jake Sullivan son aylarda Putin’in kıdemli dış politika danışmanı Yuri Ushakov ve Rusya güvenlik konseyi başkanı Nikolai Patrushev ile görüştü.

ABD HÜKÜMET KAYNAKLARI “GİZLİ GÖRÜŞMELERİ” KABUL ETTİ!
ABD’li hükümet kaynakları gazeteye, Jake Sullivan’ın Putin yönetiminden iki üst düzey yetkiliyle “gizli görüşmeler” yaptığını ve tartışmalar sonucunda Ukrayna savaşının olası bir çözümü üzerinde durulmadığını söyledi. Gazetenin haberine göre iki ülkenin yetkilileri arasında yapılan görüşmeler yalnızca mevcut çatışmanın tırmanmasını önlemeye odaklandı.

PUTİN NÜKLEER KOZUNU BİRKAÇ KEZ HATIRLATMIŞTI!
Kremlin yönetimi 24 Şubat 2022’de Ukrayna’yı işgal girişimini başlattığından bu yana savaş alanında bir yığın aksilikle karşı karşıya kaldı. Rus birlikleri, çoğu zaman ezici silahlarla ve Batı tarafından kendilerine sağlanan modern teçhizatla donanmış Ukrayna kuvvetlerine karşı savaşmak durumunda kaldığından dolayı Putin Ukrayna’yı nükleer silahların veya diğer kitle imha silahlarının kullanılmasıyla tehdit etmişti.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir