İranlı idam mahkumları için şartlı tahliye: İstanbul’da tetikçilik yapın!

İranlı idam mahkumları için şartlı tahliye: İstanbul’da tetikçilik yapın!

İstanbul’da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Terörle Mücadele(TEM) ekipleri tarafından başarılı bir operasyonla Beyoğlu’nda yakalanan, İran istihbaratına çalışan çete üyeleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşıldı.


Geçtiğimiz Haziran ayında, Beyoğlu’nda MİT ve TEM ekiplerinin, başarılı bir operasyon ile yakaladığı İran istihbaratı için çalışan şahıslar hakkında yeni bir bilgiye ulaşıldı.

İRAN’DA İLGİNÇ ÖLÜMLER

İran’da başlayan bir dizi önemli ismin hayatını kaybetmesi ile uzun süre suikast zinciri konuşulmuştu. Özellikle Tahran’da İran Devrim Muhafızları’na bağlı subayların öldürülmesi, son olarak da Muhafızlara bağlı 840. Birim’in en üst düzey komutanlarından Albay Hassan Seyyah’ın suikaste uğraması İran’da büyük yankı uyandırdı.

Tüm bu olanların ardından misilleme yapmak isteyen İran ise farklı bir plan yaptı ve ajanlarını İstanbul’a gönderdi.

CASUS SAVAŞLARI

“İstanbul’da casus savaşları mı yaşanıyor?” sorusunu akıllara getiren olayda İranlı ajanların, İstanbul’da bulunan İsrailli iş adamları ve turistleri takip ettiği ve ardından bu şahıslara operasyon yapmak için plan yaptığı öğrenildi.

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan otellerine girecekleri sırada İsrailli MOSSAD ajanları tarafından, konakladıkları otele girişleri engellenen İsrailli turistler ülkelerine gönderildi.

İddiaya göre otelin içerisinde İsraillileri bekleyen İranlı ajanlar bulunmaktaydı.

BAŞARILI OPERASYON

Bu iddiaların üzerine MİT ve TEM ekipleri çok hassas bir operasyona imza attı ve İstanbul’da bulunan İranlı casus çetesini çökertmeyi başardı.

Tüm yaşananların ardından yakalanan İranlı casuslar hakkında yeni bilgiler öğrenildi.

FARKLI BİR TETİKÇİLİK YÖNTEMİ!

İran istihbaratı art arda gelen ölümlerin ardından misilleme için İsrailli şahısları öldürmek ya da kaçırmak istiyor ve bunun için plan yapıyor.

 Fakat İran, Türk güvenlik güçlerinden çekindiğinden midir bilinmez, kendi istihbarat personelini İstanbul’a göndermek istemiyor. Bunun yerine ise farklı bir yöntem deniyor.

MAHKUMDAN TETİKÇİ!

İran, cezaevlerinde idama mahkum edilmiş olan suçluların arasından, tetikçilik yapabilecek olanlarını belirleyip, onlara bir teklifte bulunarak, İstanbul’da İsraillilere karşı tetikçilik yapması halinde idam cezasının iptal edileceğini ve cezasının hafifletileceğini söylüyor.

İdam olmak istemeyen kaçakçılık, uyuşturucu satıcılığı gibi suçlardan cezaevinde bulunan mahkumlar ise teklifi kabul ediyor.

İranlı istihbaratı tarafından gerekli eğitimi ve bilgileri aldıktan sonra ise bu idam mahkumu şahıslar, tetikçilik için İstanbul’a geliyor.

Sonrasında ise İstanbul’da tespit edilen casus çetesi İstanbul Emniyeti ve MİT tarafından kıskıvrak yakalanıyor.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası