Rus askerler, komutanlarını yerden yere vurdu!

Rus askerler, komutanlarını yerden yere vurdu!

Birkaç Rus askeri, sosyal medya üzerinde, Ukrayna’da “1 hafta süreceği” söylenen anlamsız savaşta verilen ağır kayıplarından kendi generallerini sorumlu tuttu.


Ukrayna’da, Moskova’nın sadece bir hafta süreceğini iddia ederek başlattığı savaşta verdiği ağır kayıplara birinci elden tanık olan birkaç Rus askeri, komutanlarını “bu anlamsız savaş” nedeniyle yerden yere vurdu.

RUS ASKERLER KOMUTANLARINI YERDEN YERE VURDULAR

Rus Pasifik Filosu Deniz Piyadeleri’nin 155. Tugayından birkaç asker, Pazartesi günü popüler bir Rus askeri blogunda yayınlanan bir açık mektupla komutanlarına olan şikayetlerini sert bir şekilde ödile getirdi.

“Büyük” komutanlarının Kiev’e karşı bir saldırı planladığını ve akabinde de Moskova’nın yaklaşık 300 askerini kaybetmesine neden olduğu iddialarıyla alay ettiler.

Doğu Ukrayna’daki yoğun çatışmalar nedeniyle cephedeki bazı Rus birliklerinin de tamamen ortadan kaybolduğunu iddia ettiler.

“Bir kez daha General Muradov ve kayınbiraderi Akhmedov tarafından, Muradov’un Gerasimov’un (Rusya Genelkurmay Başkanı) gözünde iyi görünmesi ve ikramiye kazanabilmesi için anlaşılmaz bir savaşa katıldık” diyen Rus askerlerinin duygu durumlarının kötü olduğu da fark ediliyor.

“ÖLEN ASKER SAYISINI GİZLİYORLAR”

Açık mektubu yazan Rus askerleri, generallerini eleştirmenin yanı sıra, yetkilileri Ukrayna’daki savaşta gerçek kayıp sayısını “gizlemekle” de suçladı.

155. Tugay’ın sadece bir haftalık savaşta teçhizatının yüzde 50’sini kaybettiğini belirttiler.

Söz konusu askerler, “Bölge komutanı Akhmedov ile birlikte bu gerçekleri saklıyor ve sorumlu tutulma korkusuyla resmi zayiat istatistiklerini çarpıtıyor” ifadelerini kullandı.

“KİŞİSEL İKRAMİYELER İÇİN ASKERLERİ SAÇMA OPERASYONALRA YOLLADILAR”

Şikayetçi Rus askerleri, Rus valisi Oleg Kozhemyako’ya, komutanların, insanların hayatı pahasına bireysel ödüller kazanmak için askeri saçma operasyonlara göndermeye ne kadar daha devam edeceklerini sordu.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası