Ruslar kaçarken arkalarında “manken” bıraktı!

Ruslar kaçarken arkalarında “manken” bıraktı!

Herson son günlerde ısınmaya devam ederken, ilginç gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna ordusu, gördüğü mankenlerle şaşkınlığa uğradı.


Herson Oblastı’na Rusya tarafından atanan sözde yöneticinin “trafik kazasında” yaşamını yitirmesinin yankıları henüz duyulamadan gözler Kremlin’e çevrilmişti bile: “Çekiliyoruz”.

ÇEKİLMENİN O DETAYI UKRAYNALILARI ŞAŞIRTTI

Kremlin, bugün , Ukrayna’nın güneyinde bulunan Herson şehrinden çekildiğini duyurdu. Hersonİ Rusya’nın daha önce “Buralar sonsuza kadar Rusya” diyerek ilhak ettiği ve saldırı olursa nükleer savaş başlatmakla tehdit ettiği bölgelerden birinde yer alıyor.

Üstelik Kırım’a da çok yakın.

Geri çekilmenin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: “Rusya Federasyonu şu anda gelişen gerçekleri dikkate alarak Ukrayna ile müzakere etmeye hazır.” dedi.

ZAMAN KAZANMAK İÇİN KAÇARKEN ARKALARINDA MANKEN BIRAKTILAR

Herson’a ilerleyen Ukrayna birlikleri ve onların önünden giden istihbarat dronelarının gözlemleri ise tuhaf bir gerçeği su yüzüne çıkardı.

Görünüşe göre Rus ordusu, çekildiği üs ve cephelere “asker gibi giydirilmiş” mankenler bıraktı.

Image

Uygulamanın kaçan askerlere zaman kazandırmak ve düşmanı şaşırmak amacı taşıyabileceği belirtiliyor.

Rusya, açıklamadan daha önce çekilmeye başlamış veya zaten çekilmiş olabilir.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası