ABD’li general: Rusya’nın kayıpları 100 binden fazla!

ABD’li general: Rusya’nın kayıpları 100 binden fazla!

Rusya’nın Herson’dan çekilme kararının ardından konuşan ABD’li General Mark Milley Rusya’nın savaştaki kayıplarının 100 binin üzerinde olduğunu iki tarafın da birbirini yenemeyeceğini ve tarafların savaş dışında başka yollara başvurmaları gerektiğini ifade etti.


ABD’li general Rusya’nın savaştaki kayıplarının 100 Binden fazla olduğunu iddia etti.

UKRAYNA GÜÇLERİ DE BENZER SAYIDA KAYIP VERDİ!
Üst düzey ABD’li General Mark Milley 9 Kasım Çarşamba günü yaptığı açıklamada 24 Şubat’tan beri devam eden savaşta 100.000’den fazla Rus askeri personelinin öldürüldüğünü veya yaralandığını, Ukrayna güçlerinin ise muhtemelen benzer sayıda kayıplar yaşadığını söyledi.

General Mark Milley, New York Ekonomi Kulübü’nde yaptığı konuşmada, “100.000’den fazla Rus askerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını görüyorsunuz” dedi. “Aynı şey muhtemelen Ukrayna tarafı için de geçerli” ifadesiyle sözlerini devam ettirdi.

EN KESİN RAKAMLAR!
Milley tarafından idda edilen ve bağımsız kaynaklardan doğrulanamayan rakamlar, Birleşik Devletler tarafından sekiz aydan fazla bir süredir devam eden savaş hakkında bugüne kadar verilen en kesin rakamlar olarak dikkat çekiyor.

ASKERİ ZAFER İKİ TARAF İÇİN DE MÜMKÜN DEĞİL!
Milley ayrıca önümüzdeki dönemde savaşı sona erdirmek konusunda bir müzakere şansının ortaya çıktığını ve askeri zaferin ne Rusya ne de Ukrayna için mümkün olmayabileceğinin altını çizdi.

BAŞKA YOLLARA BAŞVURMALARI GEREKİYOR!
Milley, “Askeri zaferin askeri yollarla elde edilemeyebileceği konusunda karşılıklı bir kabul olmalı ve bu nedenle başka yollara başvurmanız gerekiyor” dedi.

“MÜZAKERE İÇİN BİR FIRSAT VAR”
“Burada bir fırsat var, müzakere için bir fırsat penceresi.” ifadesiyle sözlerini devam ettirdi.

HERSON KARARINDAN SONRA GELDİ!
Milley’in savaş hakkındaki yorumları, Rusya’nın kendisi için büyük bir utanç olan Herson şehrinden çekilme kararından sonra geldi.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası