Rus askerleri sokaklarda kılık değiştirip binalara giriyor!

Rus askerleri sokaklarda kılık değiştirip binalara giriyor!

Dinyeper nehrinin doğu yakasında sağ kalan Rus askerleri, sokaklarda gizlice soyunup sivil kıyafetler giymeye başladı. Binaların içine girdiklerine dair iddialar da var.


Herson’da, Dinyeper nehrinin doğu yakasında kalan Rus askerlerinin kaçmaya çalıştıkları öğrenildi.

SOKAKLARDA SOYUNDULAR

Bölgeden yayın yapan bir Telegram hesabının bildirdiğine göre, Rus askerler sokaklarda “olabildiğince” gizli bir şekilde soyunuyor. Daha sonra kamuflajlı üniformalarını ve silahlarını saklayan askerler, sivil kıyafete geçti.

Image

BİNALARIN İÇLERİNE GİRDİKLERİ ÖĞRENİLDİ

İddia edilen bir sonraki bilgi ise kritik önem taşıyor olabilir: Bölge sakinlerinin katardığına göre, sivil kılığına giren Rus askerler, şehirdeki mesken binaların içlerine saklandı.

Image
Image

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası