Tabelaya dikkat: Ukrayna ordusu şu anda Herson’un neresinde?

Tabelaya dikkat: Ukrayna ordusu şu anda Herson’un neresinde?

Ukrayna ordusunun Herson’daki tam konumu, Special Kherson Cat isimli bir twitter hesabının yaptığı OSINT araştırmasıyla ortaya çıktı: Ukrayna ordusu, gerçekten de şehrin içinde. Zelenskiy’nin bugün Herson’a gidebileceği söyleniyor…


Ukrayna ordusu, Rusya’nın “geri çekildiklerini” açıklamasının ardından hızla Herson’a ilerleyişini sürdürüyordu.

Kontrolün dün geceden itibaren tamamen yeniden Ukrayna’ya geçtiği son gelen bilgiler arasında.

İŞTE UKRAYNA’NIN EN GÜNCEL POZİSYONU

Birkaç saat önce Herson’da çekildiği iddia ve internette servis edilen bir fotoğrafta, Ukraynalıların sevinç içinde karşıladıkları Ukrayna askerlerine sarıldıkları anlar görülebiliyor.

Image

Special Kherson Cat isimli OSINT odaklı Twitter hesabının çalışmasına göre, fotoğrafta arkada “Garrison Pub” isimli bir işletmenin tabelası görülebiliyor.

Image

Bu işletmenin konumu ise Google Earth üzerinde araştırılınca, Ukrayna ordusunun şehrin içinde olduğu anlaşılabiliyor. (Koordinatlar: 46.6463361, 32.5681818)

Image

Öte yandan, Ukrayna lideri Volodimir Zelenskiy’nin bugün içinde Herson’a kritik bir ziyaret gerçekleştireceği söylentileri de yayılmış durumda.

Rusya, savunma hattını Kırım’ın kuzeyine kadar çekiyor…

OSINT çalışması ve görüntüler: Special Kherson Cat isimli Twitter hesabına aittir.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası