Biden, Kamboçya yerine Kolombiya Başkanı’na teşekkür etti!

Biden, Kamboçya yerine Kolombiya Başkanı’na teşekkür etti!

80 yaşındaki ABD Başkanı’nın konuşmaları sırasındaki gafları bazen skandal seviyesine ulaşabiliyor. Bu kez de Kamboçya liderine “Kolombiya Başkanı” dedi. ABD, ikiye bölünmüş durumda.


ABD Başkanı Joe Biden, Cumartesi günü (bugün) Güneydoğu Asya liderlerinin önderliğinde gerçekleşen uluslararası bir zirveye ev sahipliği yapan Kamboçya’da konuşma yaparken, ev sahibi ülkeye Kamboçya yerine “Kolombiya” dedi.

“KOLOMBİYA BAŞKANI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Artık Kamboçya’da tekrar bir araya geldiğimize göre, şimdiye kadar kaydettiğimizden daha da güçlü bir ilerleme kaydetmeyi dört gözle bekliyorum ve Kolombiya Başbakanı’na ASEAN başkanı olarak liderliği ve hepimize ev sahipliği yaptığı için teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullanan Biden, yine, alay konusu oldu.

ABD Başkanı Jo Biden, “Kolombiya Başkanı” derken aslında şu anda 10 üyeli bölgesel ASEAN bloğuna başkanlık eden Kamboçya Başbakanı Hun Sen’den bahsediyordu.

FELLUCE VE HERSON’U KARIŞTIRMIŞTI

Mısır’daki COP27 iklim zirvesi, Phnom Penh’deki ASEAN ve Endonezya’daki G20 zirvesindeki duraklarla yoğun bir programı sürdüren yaşlı başkan, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray’da gazetecilere konuşurken de benzer bir hata yapmış ve Herson ile Irak’taki Felluce şehrini karıştırmıştı…

20 Kasım’da 80 yaşına giren Demokrat ABD Başkanı, bu hafta 2024’te yeniden seçilmek için aday olmayı planladığını ve muhtemelen gelecek yılın başlarında son kararını vereceğini söyledi.

“YAŞLI AYRIMCILIĞI” DEDİLER…

ABD’deki bazı yorumcuların, dinyanın geri kalanındaki yorumculara katılarak Biden’ın sağlıksal yeterliliğini sorguladıkları görüldü. Biden destekçileri ise yapılan eleştirileri “yaşlı ayrımcılığı” olarak görüyor. ABD, ikiye bölünmüş durumda.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası