Japon gönüllü Ukrayna saflarında savaşırken öldürüldü!

Japon gönüllü Ukrayna saflarında savaşırken öldürüldü!

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’yı işgal girişimi üzerine Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky tarafından dünya üzerindeki gönüllülere Ukrayna için savaşmaları çağrısı yapılmıştı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba ise çağrı sonrası 58 ülkeden yaklaşık 20 bin gönüllünün Rusya’nın işgaline karşı Ukrayna saflarında savaşmak için başvurduğunu açıklamıştı. Çağrıya uyarak Ukrayna saflarına katılan Japon bir gönüllü bir Rus saldırısında hayatını kaybetti.


20’li yaşlarında Japon bir gönüllü savaşçı, doğu Ukrayna’da Rus ordusuna karşı savaşırken öldü.

JAPON HÜKÜMETİ AÇIKLADI!
Japonya Hükümet Kabinesi Baş Sekreteri Hirokazu Matsuno 11 Kasım Cuma günü gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı savaşmak için gönüllü olarak Ukrayna ordusuna katılan 20’li yaşlarında bir Japon vatandaşının Ukrayna yerel saatiyle 9 Kasım Çarşamba günü öldüğünü söyledi.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA ÖLEN İLK JAPON!
Ölen gönüllünün Rusya-Ukrayna savaşında ölen ilk Japon olduğu düşünülüyor.

DOĞU CEPHESİNDEYDİ!
Ukrayna ordusuna bağlı bir kaynağa göre, Japon gönüllü Ukrayna’nın doğu cephesinde karşı saldırı operasyonu yürüten bir birliğe mensuptu ve birliğe yapılan bir saldırıda hayatını kaybetti.

AİLESİYLE TEMASA GEÇİLDİ!
Ukrayna ordusu Japon gönüllünün ailesiyle temasa geçti ve gönüllü savaşçının cesedini Japonya’ya göndermek için hazırlıklara başladı.

UKRAYNALI YETKİLİLER DE ÖLÜMÜ TEYİT ETTİ
Hükümet Sekreteri Matsuno’ya göre, Japon vatandaşının ölümüyle ilgili bilgiler 10 Kasım Perşembe günü Ukraynalı yetkililer tarafından da teyit edildi. Ayrıca Kiev’deki Japon Büyükelçiliği ölen gönüllünün ailesiyle iletişime geçerek ailesine manevi destek sağlıyor.

58 ÜLKEDEN YABANCI SAVAŞÇI UKRAYNA’YA GELDİ!
Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini başlatmasından bu yana, 58 ülkeden yabancı gönüllülerin Ukrayna’yı savunmak için savaşa gönüllü olarak katıldığı ifade ediliyor.

UKRAYNA GÖNÜLLÜLERİ DAVET ETMİŞTİ!
Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy savaşın başlangıcında dünyanın dört bir yanından gönüllüleri Ukrayna için mücadele edecek uluslararası bir gönüllü ordusuna katılmaya davet etmişti.

YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİ BAŞVURMUŞTU!
Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, bu yılın Mart ayında orduya yaklaşık 20 bin kişinin gönüllü asker olmak için başvurduğunu söylemişti.

DAHA ÖNCE DE JAPON BİR GÖNÜLLÜNÜN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLMİŞTİ!
Daha önce de Japon bir gönüllü savaşçının Ukrayna’da öldüğüne dair iddialar sosyal medyada konuşulmuştu.

JAPONYA: “UKRAYNA’YA GİTMEYİN”
Japon Hükümeti, Japon vatandaşlarına Ukrayna’ya seyahat etmemelerini ve halihazırda orada bulunanların da ülkeyi derhal terk etmelerini tavsiye ediyor.

GÖNÜLLÜ ASKERLER KOMPLO KURMAKLA SUÇLANABİLİR!
Askeri gönüllü olarak görev yapan Japon vatandaşları, Ceza Kanunu uyarınca özel savaşa hazırlık veya komplo kurmakla suçlanma tehlikesini de göze alıyorlar.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası