Rusya’dan liselilere askeri eğitim kararı!

Rusya’dan liselilere askeri eğitim kararı!

Rusya Eğitim Bakanı, önümüzdeki yıl Rusya’da kolej ve lise seviyesindeki okullarda temel askeri eğitim dersi vermeyi planladıklarını açıkladı.


Rusya okul müfredatına askeri eğitim ekleyecek!

TEMEL BİR ASKERİ EĞİTİM!
Rusya Federasyonu Eğitim Bakanı Sergey Kravtsov, önümüzdeki akademik yıldan itibaren Rus okul müfredatına temel bir askeri eğitim dersi ekleneceğini söyledi.

ÖNÜMÜZDEKİ YILDAN İTİBAREN OKUTULACAK!
Kravtsov, Znaniye Eğitim Ödülü Onursal Jüri Heyetiyle yaptığı toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada müfredata girmesini bekledikleri ders hakkında “Önümüzdeki akademik yıldan itibaren okullarda tanıtılacak. Şimdi taslak aşamasında ve 1 Ocak’tan sonra test edilmeye başlanacak.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DUMA’DA GÜNDEM OLMUŞTU!
Daha önce, Eğitim Bakanlığı Rusya Devlet Duması’ndaki Rusya İçin Gerçek adlı parti grubunun lideri Sergey Mironov’a verdiği yanıtta, okullarda ve kolejlerde temel askeri eğitim ve sivil savunmanın temelleri için bir ders geliştirme çalışmalarının sürdüğünü söylemişti.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası