ABD’de korkunç kaza: İki uçak havada çarpıştı!

ABD’de korkunç kaza: İki uçak havada çarpıştı!

ABD’de düzenlenen bir uçuş gösterisinde facia yaşandı. Alçak uçuş gerçekleştiren bir 2. Dünya Savaşı bombardıman uçağına, arkadan gelen başka bir uçağın çarpması, coşkulu kalabalığı şok etti.


Dallas Air Show (Havacılık ve Uçuş Gösterisi)’da düzenlenen bir gösteri sırasında biri klasik bir B-17 Uçan Kale bombardıman uçağına arkadan daha küçük bir uçak seyir halinde havadayken çarptı.

Çarpışmanın etkisiyle 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bombardıman uçağının arka tarafı tamamen paramparça olurken, kanatlar ve burun kısmının yere çakılarak patladığı görüldü.

Arkadan çarparak kazaya neden olan nispeten küçük uçak da aynı kaderi paylaşarak “Uçan Kale”nin hemen ardından düşerek patladı…

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası