Çin savaş uçakları Tayvan sınırını ihlal etti!

Çin savaş uçakları Tayvan sınırını ihlal etti!

Çin’in Tayvan’a yönelik baskı ve sindirme politikaları hız kesmeden devam ediyor. Komünist Parti kongresinde Tayvan’a yönelik genişleme mesajlarının verilmesinin ardından iyice artan taciz politikasının son örneği 12 Kasım Cumartesi günü yaşandı. Çin’e ait 10 uçağın bulunduğu bir askeri filo Çin ve Tayvan sınır çizgisini geçerek Tayvan’ın alanını ihlal etti.


Çin, Tayvan’ın sınırlarını ihlal etmeye devam ediyor.

36 SAVAŞ VE BOMBARDIMAN UÇAĞI!
Tayvan Savunma Bakanlığı, Pekin’in kendi topraklarının bir parçası olduğunu iddia ettiği Tayvan Cumhuriyeti’ne karşı uzun süredir devam eden bir yıldırma kampanyasının parçası olarak Çin ordusunun Tayvan yakınlarında 36 savaş uçağı ve bombardıman uçağı uçurduğunu duyurdu.

TAYVAN: “SINIRI AŞTILAR”
Tayvan Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre 12 Kasım Cumartesi günü Çin’e ait uçaklardan on tanesi adayı Çin anakarasından ayıran Tayvan Boğazı’ndaki sınır çizgisini geçti. Sınır ihlali yapan uçaklar arasında altı Shenyang J-11 ve dört J-16 tipli savaş uçağı vardı.

ÇİN’E GÖRE TAYVAN ÇİN’İN BİR PARÇASI!
Tayvan ve Çin anakarayı kontrol eden Komünist Parti’nin Çin’de iktidara gelmesi üzerine 1949’da sona eren iç savaşın ardından ayrıldı. Ada hiçbir zaman Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir parçası olmadı ancak Pekin yönetimine göre ada ülkesi gerekirse zorla anakara ile birleşmek zorundadır.

Şİ,KONGREDE DE VURGULAMIŞTI.
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Komünist Parti’nin son kongresinde Tayvan ile ilgili dile getirdiği iddialar da Çin’in Tayvan’ı ele geçirme iddiasının arkasında olduğunun açık bir ispatı niteliğindeydi.

ÇİN’İN SİNDİRME VE TACİZ POLİTİKASI İYİCE ARTTI!
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in hükümeti bu yıl Tayvan’ı sindirme ve taciz çabalarını hızlandırdı. Adaya yakın uçmak için savaş uçakları ve bombardıman uçakları gönderdi ve denize füzeler fırlattı.

ÇİNLİ İHALAR DA DEVREDE!
12 Kasım Cumartesi günü, Tayvan ordusu ayrıca adanın güneybatısında dört Chengdu J-10 avcı uçağı, bir Y-8 denizaltı savar savaş uçağı ve üç H-6 bombardıman uçağı tespit etti. Bunlara ek olarak Tayvan ada etrafında Üç Çinli insansız hava aracının da tespit edildiğini söyledi.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası