Mülteci krizi sebebiyle “affını istedi!”

Mülteci krizi sebebiyle “affını istedi!”

ABD-Meksika sınırındaki mülteci krizi büyümeye devam ediyor. Latin Amerika ülkelerindeki yolsuzluk, şiddet olayları ve gıda yetersizliği sebebiyle ABD-Meksika sınırındaki mülteci krizi Sınır Koruma Komiseri’nin istifasını getirdi. Komiserin istifası sınırdaki rekor sayıda göçmenin birikip tutuklanmasının ardından geldi.


ABD Sınır Koruma Komiseri istifa etti.

BEYAZ SARAY İSTİFAYI KABUL ETTİ!
Beyaz Saray’dan 12 Kasım Cumartesi günü yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Joe Biden, ABD Gümrük ve Sınır Koruma Komiseri Christopher Magnus’un istifasını kabul etti.

KOVULDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ!
Açıklama, ABD medyasının Magnus’un istifasının istendiği ve ABD-Meksika sınırındaki rekor sayıda göçmen geçişi nedeniyle Biden yönetimi içinde ortaya çıkan bir gerginlik sonucunda kovulduğu iddialarından bir gün sonra geldi.

“DERHAL İSTİFA EDİYORUM”
Magnus yazdığı dilekçede “İstifamı derhal yürürlüğe koyuyorum, ancak size ve yönetiminize en iyi dileklerimi sunuyorum” dedi. “Bu muazzam fırsat için tekrar teşekkür ederim.” diye de ekledi.

MAGNUS:”EN İYİ YOL”
Basına verdiği demeçte Magnus, “Bu karar bana profesyonel, yenilikçi ve toplumla bağlantılı polislik konusundaki kararlılığımı ilerletmek için en iyi yolu sağlıyor” açıklamasını yaptı.

Ajansı denetleyen iç güvenlik sekreteri Alejandro Mayorkas, bir mektupta Komiser Yardımcısı Troy Miller’ın derhal komiser vekili rolünü üstleneceğini söyledi.

BİDEN DÖNEMİNDE REKOR SAYIDA GÖÇMEN TUTUKLANDI!
ABD-Meksika sınırında tutuklanan göçmenlerin sayısı, 2021’de göreve başlayan Başkan Biden yönetiminde rekor seviyelere yükseldi ve Cumhuriyetçilerin Biden’ın politikalarının çok yumuşak olduğu hakkındaki saldırıları körüklendi.

BİDEN YÖNETİMİ: “ZORLANıYORUZ”
Biden hükümet yetkilileri, daha düzenli ve insancıl bir göç sistemi oluşturmayı hedeflediklerini ancak beraberindeki operasyonel ve siyasi zorluklarla mücadele etmekte zorlandıklarını söyledi.

ŞİDDET VE GIDA YETERSİZLİĞİ GÖÇE SEBEP OLUYOR!
Uzmanlara göre yoksulluk, şiddet ve gıda güvensizliği gibi sorunlar nedeniyle Guatemala, Honduras,El Salvador, Küba, Venezüella ve Nikaragua gibi Latin Amerika ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan göçmenlerin sınıra varışlarındaki keskin artış göçmenlerin rekor düzeyde tutuklanmasına yol açtı.

SINIRDA 60 BİN MEMUR GÖREV YAPIYOR!
62 yaşındaki Magnus, geçen yılın Aralık ayında sınır güvenliği, ticaret ve seyahati denetleyen 60.000 kişilik teşkilatın komiseri olarak atanmıştı.

2016 yılında Arizona, Tucson’da polis şefi olmadan önce Michigan, Kuzey Dakota ve Kaliforniya’daki polis departmanlarında çalışmıştı.

BİDEN, MAGNUS’A ÇOK GÜVENİYORDU!
Biden, 2021’de komiser rolü için Magnus’u aday gösterdiğinde, Beyaz Saray onu kolluk kuvvetlerine toplumun güvenini sağlamaya ve memurları sorumlu tutmaya odaklanan bir reformcu olarak lanse etmişti.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası