Ukraynalı göstericinin selamına dikkat! Nazi selamını anımsattı!

Ukraynalı göstericinin selamına dikkat! Nazi selamını anımsattı!

Herson’un kurtuluşu sebebiyle şehirde düzenlenen gösterilerde kutlama yapan bir Ukraynalının eliyle yaptığı selam Hitler Almanyasının meşhur Nazi partisinin selamını hatırlattı. Tesadüfen gündeme gelen görüntüler akıllara Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini başlatmak olan Neo-Nazi gruplarla mücadele iddiasını getirdi!


Herson gösterilerinde Nazi Selamı’nı andıran bir işaret yapıldı.

HERSON’DA SEVİNÇ GÖSTERİLERİ DEVAM EDİYOR!
Ukrayna’nın Herson şehrini Rus ordusundan geri almasından sonra şehirde başlayan kutlamalar devam ediyor. Ellerinde bayraklarıyla şehirlerini kurtaran Ukrayna ordusunu selamlayan Herson halkı kurtuluşun tadını çıkarıyor.

ZELENSKY DE HERSON’DAYDI!
14 Kasım Pazartesi günü sabah saatlerinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky tarafından ziyaret edilen şehirdeki kurtuluş törenlerinden ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor.

TESADÜFEN KAMERALARA YANSIDI!
Son olarak bir platform üzerinde elinde Ukrayna bayrağı tutarak etrafa bakan bir göstericinin görüntüleri medyaya yansıdı.

NAZİ SELAMI MI VERDİ?
Görüntülerde elindeki Ukrayna bayrağıyla oldukça sevinçli görünen gösterici kamera açısından biraz uzaklaştıktan sonra eliyle “Nazi Selamı” ya da “Hitler Selamı” diye bilinen II. Dünya Savaşı döneminin ırkçı ve ayrımcı oluşumu Nazi Partisi’ne ait selama oldukça benzeyen bir hareket yaparaken görüntülendi. Ukraynalı göstericiye ait bu görüntüler Neo-Nazi Gruplar şüphesini akıllara getirdi.

NEO-NAZİ GRUPLAR RUSYA’NIN MÜDAHALE SEBEBİYDİ!
24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal girişimine başlayan Rusya “özel operasyon” adını verdiği işgal girişiminin sebeplerinden biri olarak ülkedeki Neo-Nazi gruplarla mücadele etmek olduğunu ifade etmişti.

AZOV TABURLARI YENİDEN GÜNDEME GELDİ!
Ukrayna direnişinde oldukça önemli bir yeri olan Azov Taburları grubu da daha önce defalarca Nazi sempatizanlığı suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası