Batı Şeria’daki bıçaklı saldırıda 3 İsrailli öldürüldü! Saldırıyı bahane eden Ben-Gvir idam istedi!

Batı Şeria’daki bıçaklı saldırıda 3 İsrailli öldürüldü! Saldırıyı bahane eden Ben-Gvir idam istedi!

İsrail Ordusu’nun işgali altındaki Batı Şeria’da bir sanayi bölgesinde 18 yaşındaki Filistinli bir temizlikçi tarafından gerçekleştirilen bıçaklı ve arabalı saldırıda 3 İsrail vatandaşı hayatını kaybetti. Saldırının sağcıların seçim zaferinden sonra gelmesi dikkat çekerken sağ koalisyonun aşırıcı destekçisi Ben-Gvir saldırıdan sonra idam cezası istedi.


Batı Şeria’da bir Filistinli tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 3 İsrailli öldürüldü.

YAHUDİ YERLEŞİMİNİN YAKININDA GERÇEKLEŞTİ!
İsrail Ordusu’nun açıklamasına göre, İsrail işgali altındaki Batı Şeria’da bir Yahudi yerleşiminin yakınında bir Filistinli tarafından gerçekleştirilen bıçaklı ve saldırıda üç İsrailli öldürüldü.

ÖNCE BIÇAKLA SALDIRDI ARDINDAN ARABAYLA EZDİ!
Ordu ve İsrail basınında çıkan haberlere göre saldırgan önce bir benzin istasyonu yakınında sivil İsraillileri bıçakladı ardından kullandığı arabayı yayaların üstüne sürdü ve bazı yayalara çarptı.

VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ!
18 yaşındaki saldırgan yaya olarak kaçmaya çalışırken vurularak öldürüldü. Saldırının İsrail’de yeni bir sağcı hükümet kurulması sürecindeyken gerçekleşmesi dikkat çekti.

İSRAİL’DE SAĞCILARIN SEÇİM ZAFERİNDEN SONRA GELDİ!
Bu ayın başlarında yapılan seçimlerde Benjamin Netanyahu liderliğindeki sağcı blok “teröristleri sınır dışı etme” sözü veren aşırı sağcı ortaklarının desteğiyle iktidara gelmek için yeterli sandalyeyi kazanmıştı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ BIÇAKLADI!
İsrail Savunma Kuvvetleri’ne ve basında çıkan haberlere göre, saldırgan yakındaki bir benzin istasyonunda daha fazla kişiye saldırmadan önce Batı Şeria’nın merkezindeki Ariel Sanayi Bölgesi’nin girişinde bir güvenlik görevlisini bıçakladı.

YAYALARA ÇARPTI!
Daha sonra bir araba çalıp etraftaki yayalara çarptı ve olay yerinde bıçaklı saldırıya devam etti. Saldırganın ikinci bir arabayı da çaldığı ve çaldığı araçla kaçmaya çalışırken vurulmadan önce başka bir kazaya neden olduğu da bildirildi.

Sağlık görevlilerinin açıklamasına göre 40’lı yaşlarındaki iki kişi bıçak yaralarından dolayı ölürken 50’li yaşlarındaki üçüncü kişi saldırganın arabayla çarpması sonucunda hayatını kaybetti.

SANAYİ BÖLGESİNDE TEMİZLİKÇİ OLARAK ÇALIŞIYORDU!
İsrail basını, saldırganın sanayi bölgesinde temizlikçi olarak çalıştığını ve yakınlardaki Haris köyünden geldiğini açıkladı.

NETENYAHU:”GÜVENLİK GÜÇLERİNİN İÇİN DUA EDİYORUM”
Başbakan adayı Netanyahu, “Yaralıların huzuru için ve bölgede faaliyet gösteren güvenlik güçlerinin güçlendirilmesi için” dua ettiğini tweetledi.

Netanyahu tarafından kurulan bir hükümette Kamu Güvenliği Bakanı olmak isteyen aşırı sağcı Yahudi Gücü Partisi’nin lideri Itamar Ben-Gvir, saldırının “gelecekteki hükümet için bir uyandırma çağrısı” olduğunu söyledi.

BEN-GVİR İDAM CEZASI İSTEDİ!
Ben-Gvir “Terörizmi bitirmek için teröristlere idam cezası kanunu çıkarılmalı. Terörü ancak demir bir el bitirir” tweetini attı.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir