Yeni Zelanda, Ukraynalı askerlere verdiği eğitimin kapsamını genişletti

Yeni Zelanda, Ukraynalı askerlere verdiği eğitimin kapsamını genişletti

Yeni Zelanda hükümeti, askeri teçhizat finansmanını artırarak ve Ukraynalı askerlere verdiği eğitimin kapsamını genişletti. Ada ülkesi, Ukrayna’ya yönelik savunma taahhütlerini artırdı.


Başbakan Jacina Ardern, Rusya’nın işgalinden dokuz ay sonra Ukrayna’nın öz savunmasını iyileştirmek için daha önce duyulmamış miktarda ek askeri destek duyurdu.

Hükümet ayrıca, Temmuz 2023’e kadar 66 kişilik ek bir piyade eğitim ekibi göndererek Ukrayna silahlı birliklerine yönelik İngiliz önderliğindeki operasyon eğitimine verdiği desteği genişletiyor.

Şu anda, Yeni Zelanda Savunma Kuvvetleri (NZDF) Birleşik Krallık ve Avrupa’ya toplam 135 asker konuşlandırmış durumda.

Ardern, “Genişletilmiş destek, Rusya’nın savaşının Şubat ayında başlamasından bu yana Yeni Zelanda tarafından sağlanan askeri, diplomatik, yasal ve insani yardım paketine dahil” dedi ve “Putin’in bu savaşın peşinde koşmaya devam etmesi yanlış. Rusya’yı rotasını tersine çevirmeye ve Ukrayna’dan çekilmeye çağırıyoruz. Ukraynalılar, hem üniformalı hem de siviller, Rusya’nın anlamsız saldırıları devam ederken her gün ölüyor.” diye de ekledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası