KKTC Bayrağına iğrenç saldırı! Rum göstericiler bayrağı yaktılar!

KKTC Bayrağına iğrenç saldırı! Rum göstericiler bayrağı yaktılar!

Kıbrıs Rum Kesiminde toplanan ve Türk aleyhtarı gösteri yapan bir grup Rum milliyetçisi KKTC Bayrağına iğrenç bir saldırı düzenledi. Yanlarında getirdikleri bayrağı yakan göstericiler akıllara daha önce Türk bayrağına saldıranların akıbetini getirdi.


Rum kesiminde toplanan protestocular KKTC bayrağını yaktılar

HASMANE TUTUM DEVAM EDİYOR!
Doğu Akdeniz keşfedilen zengin enerji kaynaklarından sonra yayılmacı ve saldırgan emellerle Türkiye aleyhtarı politiklarına devam eden Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde adadaki Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı düşmanca tutum hız kesmeden devam ediyor.

BAYRAĞA İĞRENÇ SALDIRI!
Son olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde ellerinde bayraklar ve flamalarla toplanan ve gösteri yapan aşırı milliyetçi bir grup Rum gösterici gösteri sırasında KKTC bayrağını yaktılar.

ELLERİNDE ENOSİS BAYRAĞI VARDI!
KKTC bayrağına yönelik gerçekleştirilen bu iğrenç saldırıyı yapan protestocuların ellerinde Enosis bayrağını taşıması ise dikkatlerden kaçmadı.

ENOSİS NEDİR?
Kıbrıs adasının tamamen Yunanistan’la birleşmesini amaçlayan Enosis kelimesi Yunanca’da “birleşme” ve “ilhak” anlamlarına gelmektedir. Daha önce Girit adasının Yunanistan’a katılması sürecinde de Enosis kelimesi kullanılmıştır. Kelime modern anlamda Kıbrıs meselesiyle ilgili kullanılmaktadır ve Türk Ordusu’nun 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ndaki kahramanca müdahalesiyle engellenmiştir. Ancak aşırı milliyetçi Rumlar yüzünden tekrar gündeme gelmektedir.

DAHA ÖNCE TÜRK BAYRAĞINA SALDIRANLARA NE OLMUŞTU?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayrağına yönelik bu iğrenç saldırı akıllara Solomos Solomou’nun akıbetini getirdi.14 Ağustos 1996 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde asılı bir Türk bayrağını indirmek için bayrak direğine çıkmaya çalışan Rum milliyetçisi Solomos Solomou bayrak direğini koruyan bir asker tarafından vurularak öldürülmüştü.

İŞTE BAYRAĞA SALDIRAN SOLOMOU’NUN AKIBETİ!

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası