Kuzey Kore’nin fırlattığı füze ABD’yi vurabilirdi!

Kuzey Kore’nin fırlattığı füze ABD’yi vurabilirdi!

Zaten gergin olan bölgede Kuzey Kore’nin görülmemiş sıklıkta füze denemesi yaptığı bugünlerde; füzelerden birinin Japonya’nın MEB’ine düşmesinin ardından Japon Savunma Bakanı’ndan kritik bir açıklama yapıldı.


Japonya Savunma Bakanı Yasukazu Hamada, Kuzey Kore tarafından Cuma günü (bu sabah) ateşlenen ve Japon münhasır ekonomik bölgesine düşen füzeye dair tüm dünyanın dikkatini çeken bir açıklama yaptı.

ABD’Yİ VURABİLİRDİ

Japonya Savunma Bakanı, bahse konu füzenin “ABD anakarasına ulaşmak için yeterli menzile sahip olduğunu” ve menzilinin 15.000 km’ye kadar çıktığını söyledi.

6000 KM YÜKSEĞE ÇIKTI

Japonya hükümetinin genel sekreteri Hirokazu Matsuno, kıtalararası balistik füzeler (ICBM) sınıfındaki füzenin, 6.000 km yüksekliğe ulaştığını ve yüksek bir yörüngede 1.000 km menzili kapsadığını ifade etti.

Kuzey Kore’nin fırlattığı balistik füze, Japonya’ya ait Hokkaido’nun kuzey bölgesindeki Oshima-Oshima adasının yaklaşık 200 km batısına düşmüştü.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası