Malezya uçağını Rus füzesi düşürmüş!

Malezya uçağını Rus füzesi düşürmüş!

Malezya Havayolları’na ait MH17 sefer sayılı uçağın 2014 yılında füze saldırısıyla düşürülmesi ve uçaktaki 298 kişinin ölümüyle ilgili Hollanda’da devam eden mahkemede uçağın Rus yapımı füzelerle düşürüldüğü ortaya çıktı. Ayrıca mahkemede olayda dahli bulunan iki Rus ve bir Ukrayna vatandaşına müebbet hapis cezası verildi.


Hollanda mahkemesi Malezya havayollarına ait uçağın Rus yapımı bir füzeyle düşürüldüğünü teyit etti.

UKRAYNA’DAN ATILAN RUS YAPIMI FÜZE!
Malezya Havayolları’na ait MH17 sefer sayılı uçağın 2014 yılında Ukrayna’nın doğusundaki bir sahadan atılan Rus yapımı bir füze tarafından düşürüldüğü bildirildi.

283 YOLCU VE 15 MÜRETTEBAT ÖLMÜŞTÜ!
Mahkeme başkanı Hendrik Steenhuis, “Mahkeme, MH17 sefer sayılı Malezya Havayolları’na ait uçağın Pervomaisk yakınlarındaki bir çiftlik alanından bir BUK füzesinin ateşlenmesiyle düşürüldüğü ve 283 yolcu ve 15 mürettebatın ölümüne neden olduğu görüşündedir.” açıklamasını yaptı!

2 RUS BİR UKRAYNA VATANDAŞI SUÇLU BULUNDU!
Hollanda Mahkemesi olayda dahli bulunan Rus vatandaşları Igor Girkin ve Sergey Dubinsky ile Ukraynalı ayrılıkçı Leonid Kharchenko’yu füzeyle düşürülen uçaktaki 298 kişiyi öldürmekten ve bilinçli bir şekilde uçağın kaza yapmasına sebebiyet vermekten suçlu buldu.

SAVUNMA BAKANI, İSTİHBARAT BAŞKANI VE BİRLİK KOMUTANI!
Mahkeme tarafından suçlu bulunan Igor Girkin Rusya tarafından kurulan sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin Savunma Bakanlığı görevini yürütmüştü. Uçağın düşürülmesinden sorumlu tutulan bir diğer Rus vatandaşı Sergey Dubinsky sözde Donets Halk Cumhuriyeti’nin İstihbarat Servisi Başkanlığı görevini yürütmüştü. Olayda dahli bulunan son Rus vatandaşı Oleg Pulatov ise Dubinsky’nin yardımcısıydı. Ukrayna vatandaşı Leonid Kharchenko ise füzenin ateşlendiği Rus yanlısı birliğin komutanıydı.

MÜEBBET HAPİS!
Oleg Pulatov delil yetersizliğinden serbest kalırken diğer üç zanlı hakkında gıyabında müebbet hapis cezası kararı verildi.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir