Meksika Kamu Güvenlik Bakanı’nın helikopteri düştü: Kaza mı suikast mi?

Meksika Kamu Güvenlik Bakanı’nın helikopteri düştü: Kaza mı suikast mi?

Meksika’nın orta kesimlerinde “Kamu Güvenlik Bakanı” dahil, toplam beş kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası tüm dünyadaki insanların kaşlarının kalkmasına sebep oldu.


Kaza, sosyal medyada paylaşılan ve helikopterin boş bir çimenlik alana “dikey” olarak düştüğünü gösteren videoya yansıdı.

Kazada aralarında kamu güvenliği bakanı Porfirio Javier Sanchez Mendoza’nın da bulunduğu beş kişinin tamamı yaşamını yitirdi.

Kaza Perşembe sabahı eyaletin kuzeyinde meydana geldi.

Eyalet valisi Tere Jimenez, yaptığı açıklamada, olayın “kaza” olarak değerlendirildiğini söyledi. Fakat halk hala suikast ihtimalini sosyal medyada tartışmakta.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası