Rusya, askerleri için “Iron Man” kıyafeti tasarlıyor!

Rusya, askerleri için “Iron Man” kıyafeti tasarlıyor!

Rusya, Ukrayna’dan ders alıyor olabilir. Rusya, yeni nesil askerleri için “Lejyoner” adlı bir proje başlattı. Proje ile Rus ordusu, askerlerini kompozit zırhtan yapılmış tam vücudu koruyan bir “demir adam (iron man)” kıyafeti ile donatmayı planlıyor.


Rusya, yen nesil askerleri için Iron Man kostümü tasarlıyor…

“ORTA ÇAĞ ZIRHI GİBİ GÖRÜNECEK”

Rusya merkezli Armocom isimli bir savunma şirketine göre, söz konusu zırh, temelde ortaçağ zırhı gibi görünecek ve bir askerin vücudunu tamamen kaplayacak.

Şirket, askerlerin savaşma kabiliyetini ve kendini koruma becerisini artırmak için zırhlı bir kıyafet oluşturmanın tüm önde gelen askeri güçler için bir öncelik olduğunu belirtti.

“SORUYA CEVAP VERECEĞİZ”

Armocom genel müdür yardımcısı Oleg Faustov, RIA’ya verdiği demeçte, “Bugün bir askerin tüm vücudunu kaplayacak ve aynı zamanda hafif silahlara karşı etkili koruma sağlayacak modern malzemelerden ‘zırh’ yaratmanın mümkün olup olmadığı sorusuna cevap vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bahse konu zırhı desteklemek ve içindeki kişiyi korumak için güçlü bir dış iskelete ve dış iskelete olan ihtiyacı vurguladı.

GELECEĞİN SAVAŞLARININ RİSKLERİNE HAZIRLANIYORLAR

Rus askerleri için bir “Iron Man” kostümü geliştirme planı, insanların gelecekte savaşlarda savaşmayacağına ve onların yerini robotların alacağına dair dünya genelinde artan beklentinin tam da ortasında açıklandı.

Faustov’a göre bu teknolojik gelişmeler, gerçek bir insanın askeri operasyonları yürütmesi ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmayacak. Bildirildiğine göre, askerler, savaş alanında hala belirli pozisyonları işgal etmek zorunda kalacak ve bu da daha büyük risklerle karşılaşmalarına sebep olacak.

Faustov, Sputnik’e “Makineler, “insan yoksa”, belirli hatları ve bölgeleri kendi başlarına işgal edemez” dedi, “Bunu yapmak için elbette [askerler] mümkün olduğunca korunmalıdır. Bu, [dünyadaki] önde gelen orduların tümü için geçerli ve biz de bir istisna değiliz.”

2023’TE HAZIR OLACAK

Kaynaklar, projenin araştırma aşamasının üç yıldan bir yıla indirildiğini ve tahmini olarak 2023’ün sonuna kadar tamamlanacağını ortaya koydu.

Ayrıca kıyafetin “radyasyona dayanıklı” olacağı da iddialar arasında.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası