İtalya Başbakanı Meloni’den Fransa’ya zehir zemberek sözler! Afrika ülkelerinin serveti Fransız hazinesine gidiyor!

İtalya Başbakanı Meloni’den Fransa’ya zehir zemberek sözler! Afrika ülkelerinin serveti Fransız hazinesine gidiyor!

İtalya’nın çiçeği burnunda başbakanı Georgia Meloni’nin bir televizyon programında Fransa’nın 14 Afrika ülkesi için bastırdığı Afrika Frangı üzerine yaptığı konuşma sosyal medyada viral oldu ve birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından çok beğenildi. Oldukça sinirlendiği konuşmada Fransa’yı Afrika ülkelerini sömürmekle suçlayan Meloni elindeki çocuk işçinin fotoğrafını göstererek “bu çocuğun tünellere girerek çıkardığı altın Fransız devletinin kasasına gidiyor” dedi.


İtalya Başbakanı Georgia Meloni bir televizyon programında Fransa’ya ateş püskürdü

VİDEO VİRAL OLDU VE ÇOK BEĞENİLDİ!
İtalya’nın yeni Başbakanı Giorgia Meloni’nin Fransa gibi ülkeler Afrika kıtasının insanlarını ve doğal kaynaklarını sömürmekten vazgeçerse Afrika’daki ülkelerden gelen göçün duracağını iddia eden şiddetli bir konuşması sosyal medyada viral oldu ve çok beğenildi.

FRANSA’YI MADENLERDE ÇOCUK İŞÇİ ÇALIŞTIRMAKLA SUÇLADI!
Meloni, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u Fransa’nın yararına çalıştığını iddia ettiği altın madenlerinde çocuk işçi çalıştırmakla suçladı.

FRANSA, BURKİNA FASO’YU ZORLUYOR!
Bir televizyon programında izleyici önünde konuşan Meloni, bir zamanlar Fransa’nın sömürgesi olan Afrika ülkesi Burkina Faso’da altın madenciliği yapan çocukların fotoğraflarını gösterdi. İtalyan başbakanı, Fransa’nın hala Afrika ülkesi Burkina Faso’yu ihracatının %50’sinden fazlasını kendilerine teslim etmeye zorladığını iddia etti.

Burkina Faso 1960’tan beri Fransa’dan bağımsız bir ülke ancak Meloni’ye göre eski bir sömürgeci güç olan Fransa eski toprakları üzerinde hâlâ hatırı sayılır bir nüfuza sahip.

MÜLTECİ MESELESİ PARTİSİNİN EN ÖNEMLİ GÜNDEMİ!
Meloni’nin aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri partisi Afrika’dan gelen mülteci göçünü azaltmayı gündemlerinin önemli bir parçası haline getiren milliyetçi bir koalisyonun parçasıdır.

“FRANSA’NIN SÖMÜRGE PARA BİRİMİ”
Görünütülerin devamında başbakan Meloni bir Batı Afrika Frangı banknotunu elinde tutarak “Buna CFA Frangı deniyor,” diye söze başladı. Sözlerinin devamında “Fransa’nın 14 Afrika ülkesi için bastığı, “senyoraj” (para basmakla elde edilen bir kâr) uyguladığı ve bu ulusların kaynaklarını sömürdüğü bir sömürge para birimidir.” diyen Meloni’nin konuşması izleyecilerden büyük bir takdir topladı.

BURKİNA FASO MADENLERİNDE HER ÜÇ İŞÇİDEN BİRİSİ ÇOCUK!
Meloni daha sonra Burkina Faso’nun altın madenlerinden birinde çalışan küçük bir çocuğun fotoğrafını kameralara gösterdi ve ‘Bu, Burkina Faso’da bir altın madeninde çalışan bir çocuk. Burkina Faso, dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Fransa, altını olan Burkina Faso için sömürge parası basıyor,’ diye açıkladı.

2016 tarihli bir BM raporu Meloni’nin iddialarını destekler niteliktedir ve Burkina Faso’daki bir madende çalışan 3.000 kişiden üçte birinin çocuk olduğunu iddia etmiştir.

“BU ÇOCUĞUN ÇIKARDIĞI ALTINLAR FRANSIZ DEVLETİNİN KASASINA GİDİYOR”
Hararetle sözlerine devam eden Meloni elindeki parayı göstererek “Karşılığında, Burkina Faso’nun ihraç ettiği her şeyin %50’sinin Fransız hazinesine girmesini talep ediyorlar. Bu çocuğun çıkarmak için tünellere indiği altın çoğunlukla Fransız devletinin kasasına gidiyor,’ dedi.

MELONİ’NİN PROGRAM SIRASINDA GÖSTERDİĞİ FOTOĞRAF!

“ÇÖZÜM AFRİKALILARI AVRUPA’DAN KURTARMAK!”
Bu sözleri söylerken gözle görülür bir şekilde sinirlenen başbakan Meloni sözlerini “Yani çözüm Afrikalıları alıp Avrupa’ya getirmek değil. Çözüm Afrikalıları onu sömüren bazı Avrupalılardan kurtarmak ve bu insanların sahip olduklarıyla yaşamalarına izin vermek.” diyerek bitirdi.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası