Rus uçakları NATO unsurlarını Baltık Denizi’nde taciz etti!

Rus uçakları NATO unsurlarını Baltık Denizi’nde taciz etti!

Polonya’ya düşen füzelerden sonra karşı karşıya gelen iki güç olan Rusya ve NATO arasındaki gerilim Baltık Denizi’ne sıçradı. NATO’ya ait Daimi Deniz Görev Grubu gemileri rutin devriyelerini yaparken alçak irtifada uçan iki Rus savaş uçağının tacizine uğradı. Olay sonrası açıklama yapan NATO kendi unsurlarının güvenliğini tehlikeye atan her harekete karşılık vereceğini açıkladı.


Baltık Denizi’ndeki NATO unsurları Rus uçakları tarafından taciz edildi!

73 METRE MESAFEDE TACİZ UÇUŞU!
Baltık Denizi’nde rutin faaliyetlerini yürüten NATO’ya ait Daimi Deniz Görev Grubu’ndaki gemiler Rus uçakları tarafından taciz edildi. Polonya’ya düşen füze krizinden hemen sonra gerçekleşen taciz Rus savaş uçaklarının deniz seviyesinden 91 metre yükseklikte NATO Daimi Deniz Görev Grubu unsularına ise 73 metre mesafede taciz uçuşu gerçekleştirmesiyle meydana geldi.

RUS PİLOTLAR İLETİŞİMİ KURMADI!
NATO, olay sonrası yaptığı açıklamada yapılan taciz uçuşu sırasında Rus pilotların NATO tarafından yapılan iletişime girme çabalarını reddettiğini bildirdi.

NATO: “HATA VE KAZA İHTİMALİ ARTTI!”
NATO’ya göre tehlikeli olduğu zaten bilinen bir bölgede gerçekleştirilen uçuşlar yanlış hesaplama, hata yapma riski ve kaza ihtimalini arttırdı.

“HER TÜRLÜ HAMLEYE KARŞILIK VERECEĞİZ!”
Yaptığı açıklamada kendi kuvvetlerinin bölgedeki yasal sorumluluklarını yerine getirdiğini vurgulayan NATO, ittifaka ait her türlü kara, deniz ve hava unsurunun güvenliğini tehlikeye atabilecek hamleye karşılık vereceğini duyurdu.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir