Dünya Kupası İsrail-Katar hattını ısıttı!

Dünya Kupası İsrail-Katar hattını ısıttı!

Şu anda İsrail ve Katar’ın resmi diplomatik bağları olmamasına rağmen, uçuş İsrail ve ABD tarafından ilişkilerin ısınmasına bir örnek olarak görüldü.


FlightRadar24 izleyicisine göre, Tel Aviv’den Doha’ya giden uçak Pazar günü öğleden sonra Dünya Kupası açılış töreninden önce indi.

Katar’da bir ay sürecek turnuvaya çoğu üçüncü ülkelerden gelecek en az 10.000 İsrailli bekleniyor. Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havalimanı’nda Kıbrıs merkezli TUS Havayolları uçağına binenlere, başlangıçta Kıbrıs’ta kısa bir mola verecekleri söylenmişti.

Ancak bunun yerine, Fifa tarafından geçen hafta açıklanan ve Filistinlilerin yanı sıra İsraillilerin doğrudan uçmasına izin verildiğini açıklayan ve TUS Havayolları’nın onaylı taşıyıcı olduğu onaylanan bir anlaşma sayesinde, üç saatlik kesintisiz bir bağlantıya sahip oldular.

Ben Gurion havaalanından konuşan İsrail Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Lior Haiat, AFP’ye “Tel Aviv’den Doha’ya ilk direkt uçuş” ile “tarih yazıldığını” söyledi.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası