Endonezya 5.6 büyüklüğünde depremle sarsıldı! En az 60 kişi ölürken binlerce kişi evsiz kaldı!

Endonezya 5.6 büyüklüğünde depremle sarsıldı! En az 60 kişi ölürken binlerce kişi evsiz kaldı!

Endonezya başkent Jakarta’ya 75 km mesafede gerçekleşen 5.6 büyüklüğündeki depremle sallandı. Cianjur adlı kasabada gerçekleşen depremde ilk belirlemelere göre en az 60 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi yaralandı. 2 bini aşkın evin hasar aldığı deprem 5 bin kişiyi evsiz bırakırken yetkililer ölü ve yaralı sayısının artabileceğini bildirdi.


Endonezya’da 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

60’TAN FAZLA ÖLÜ YÜZLERCE YARALI VAR!
Endonezya’nın Batı Java eyaletinde 21 Kasım Pazartesi günü meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde 60’tan fazla kişi öldü ve yüzlerce kişi yaralandı.

BAŞKENT JAKARTA’YA 75 KM UZAKTA!
Depremin merkez üssü başkent Jakarta’nın yaklaşık 75 km güneydoğusunda, Batı Java’daki Cianjur kasabası yakınlarındaydı. Deprem sırasında burada bazı binalar sallandı ve bazı ofisler boşaltıldı.

EN AZ 25 KİŞİ ENKAZ ALTINDA MAHSUR!
Endonezya’nın Afet Azaltma Kurumu yaptığı açıklamada 62 kişinin öldüğünü söylerken en az 25 kişinin çöken binaların altında mahsur kaldığı belirtildi.

Afet Azaltma Kurumu sözcüsü Abdul Muhari arama çalışmalarının gece boyunca süreceğini söyledi.

AFET KURUMU: “ÖLÜ VE YARALI SAYISININ ARTACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ!”
Batı Java valisi Ridwan Kamil gazetecilere verdiği demeçte, “Pek çok bina çöktü ve paramparça oldu” dedi. Açıklamasının devamında sözcü Kamil “İzole yerlerde mahsur kalan sakinler var bu nedenle yaralı ve ölü sayısının zamanla artabileceği varsayımında bulunuyoruz” dedi.

ENDONEZYA PASİFİK ATEŞ ÇEMBERİNDE!
Endonezya yerkabuğundaki farklı plakaların birleştiği ve çok sayıda deprem ve volkan yarattığı dolayısıyla sismik olarak oldukça aktif bir bölge olan “Pasifik Ateş Çemberi” üzerinde yer almaktadır.

5 BİN 300 KİŞİ EVSİZ KALDI!
Afet Azaltma Kurumu sözcüsü Kamil depremden dolayı 2.200’den fazla evin hasar gördüğünü ve 5.300’den fazla kişinin evsiz kaldığını söyledi.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası