İngiliz taraftar, Katar’da “Haçlı askeri kıyafetiyle” gezdi!

İngiliz taraftar, Katar’da “Haçlı askeri kıyafetiyle” gezdi!

Katar’daki Dünya Kupası, oynanan futbol dışında birçok yönüyle öne çıkmaya devam ediyor. Bu kez de Katar’da haçlı askeri kıyafetiyle gezen İngiliz taraftar sosyal medyanın gündeminde.


Daha önce inşaatlarda ölen ve hakları yenen işçiler, alkolün yasak olması ve tuhaf maskotuyla dünya gündemine oturan Dünya Kupası’na bu kez İngiliz bir taraftar damgasını vurdu.

KATAR’DA HAÇLI KILIĞINDA GEZEN BİR İNGİLİZ

Katar’daki Dünya Kupası’na giden ve İngiltere merkezli TalkieTV kanalına konuşan bir İngiliz taraftar, dünyanın ilgisini çekti. Sebebi ise İngiliz’in Katar’da “haçlı kıyafeti” ile gezmesi…

“KATAR GİBİ YERLERDE ANLAMADIKLARI ŞEY…”

İsmi açıklanmayan haçlı kılığında gezen İngiliz, verdiği demeçte “Katar gibi yerlerde anlamadıkları şey, taraftarların yani bizim oyunun özü olduğumuz. Futbolu futbol yapan biziz.” ifadelerni kullandı.

GÖRENLER ŞAŞIRDI

Avrupalı bazı kullanıcılar sosyal medyada “Crusader (Haçlı askeri) gibi giyinerek Katar’a gitmek yürek ister.” gibi yorumlarda bulundu.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası