Şok iddia: “Avrupa Parlamentosu Wagner’i terör örgütü ilan edecek!”

Şok iddia: “Avrupa Parlamentosu Wagner’i terör örgütü ilan edecek!”

Avrupa Parlamentosu Üyeleri, geçen 11 Kasım’da Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel’e ve Konsey’in dönem başkanlığını yürüten Çek Cumhuriyeti’nin Başbakanı Petr Fiala’ya Wagner’in terör organizasyonu ilan edilmesine yönelik isteklerini bildiren imzalı bir mektup gönderdiler.


Politico dergisine göre Avrupa Parlamentosu milletvekilleri Wagner’i terör örgütü ilan etmek istiyor.

GEREKÇE ÖRGÜTÜN UKRAYNA, SURİYE VE BATI AFRİKA’DAKİ FAALİYETLERİ!
Farklı siyasi grupların temsilcilerinden oluşan geniş bir milletvekili grubu “Putin’in Aşçısı” lakaplı Yevgeny Prigozhin tarafından kurulan ve Suriye, Ukrayna ve Batı Afrika ülkelerinde faaliyet göstermesiyle bilinen Rus Özel Askeri Şirketi Pmc Wagner’in terör örgütü olarak sınıflandırılması için baskı yapıyor.

İMZALI MEKTUPLAR YAZILDI!
“Politico”ya göre Avrupa parlamentosunun farklı kanatlarından birçok milletvekili tarafından desteklenen bu öneri 11 Kasım’da Avrupa Konseyi başkanı Charles Michel ve AB dönem başkanlığını elinde bulunduran Çek başbakanı Peter Fiala’ya gönderilen imzalı mektuplarla da bildirildi.

WAGNER MEKTUPTA KINANDI!
Mektupta milletvekilleri Wagner grubunun paralı askerleri tarafından Ukrayna’da, Suriye’de ve çeşitli Afrika ülkelerindeki çatışma alanlarında işlenen “uluslararası hukuk ihlallerini” kınıyorlar.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası