Birleşik Krallık’tan gelişmiş istihbarat adımı!

Birleşik Krallık’tan gelişmiş istihbarat adımı!

İngiliz savunma firmaları Elbit Systems UK ve Draken Europe, gelişmiş istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) hizmetleri sunmak için stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladı


Mutabakat zaptı kapsamında iki şirket, Birleşik Krallık sınırları içindeki ve ötesindeki güvenlik sorunlarının ortasında ISR misyonlarını desteklemek için mürettebatsız hava sistemlerinin (UAS) ortak gelişimini araştıracak.

“Intelligence, Surveillance and Reconnaissance” kelimelerinin kısaltması olan ISR, İstihbarat (Intelligence), Gözlem (Surveillance), Keşif (Reconnaissance) kavramlarının birlikteliğini ifade etmektedir.

Her iki firma da üretici ve operatör olarak hizmet verecek.

Elbit UK, çok sayıda tamamen entegre sabit kanatlı, dikey kalkış ve iniş sistemleri de dahil olmak üzere kapsamlı UAS portföyünün, anlaşmanın şartlarını karşılamak için maksimize edileceğini söyledi.

VERİM İÇİN ORTAK ÜRETİM!

Elbit CEO’su Martin Fausset, “Gelişmiş ISR hizmetlerinin sunulmasını destekleyen verimli ve üretken bir işbirliği sağlamak için üretim bilgimizi ve yüksek teknolojimizi Draken’in hizmet deneyimiyle birlikte kullanacağız” dedi.

Havacılık imalat firması Draken Europe, anlaşmaya yönelik uzman ISR hizmetleri, özel görev ve arama kurtarma operasyonlarına da katkıda bulunacak.

CEO Paul Armstrong, “Sivil havacılığa uygun mürettebatsız sistemlerin geliştirilmesi, bu (havacılık ve havacılık bileşenleri imalatı) sektöründe doğal bir sonraki adımdır ve Elbit Systems UK ile işbirliğimiz bize, onlarca yıllık kanıtlanmış operasyonel deneyimden yararlanan bir üreticiyle ortaklık sağlıyor ve esnek gelişen son müşteri gereksinimlerini karşılamak için sistemlerini uyarlamaya istekli bir yaklaşım.” dedi.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası