Kraliyet Donanması geleceğe hazırlanıyor!

Kraliyet Donanması geleceğe hazırlanıyor!

Birleşik Krallık Savunma ve Güvenlik Hızlandırıcısı (DASA), mürettebatsız denizaltı karşıtı savaş yetenekleri için yenilikçi çözümler pazar araştırmasını başlattı..


Girişim, Kraliyet Donanması’nın Spearhead Programı kapsamında Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı Projesi CHARYBDIS’in bir parçası.

Bu çaba kapsamında DASA uzmanları, su altı gemilerini ve denizaltıları sınıflandırmak, izlemek ve raporlamak için sistemler belirleyecek, prototip yapacak, değerlendirecek ve sağlayacak.

DASA’dan yapılan açıklamada, “Bunun bir parçası olarak, CHARYBDIS Projesi, mevcut sabit altyapı, kısa vadeli sonobuoylar ve yüksek değerli mürettebatlı platformlar karışımının ötesinde yeni çözümler keşfetmek için özerklik, robotik ve makine öğrenimindeki ilerlemelerden yararlanmayı hedefliyor.” dedi.

PAZAR VE POTANSİYEL GELİŞMELER ARANIYOR

Girişimden elde edilecek çözümler arasında sensörler, iletişim platformları, fırlatma ve kurtarma seçenekleri, yazılım, tahrik, güç kaynakları ve navigasyon yer alıyor.

Ayrıca program depolama, veri toplama, işleme, bakım ve sürdürme, simülasyonlar ve eğitimi de içermekte.

DASA’ya göre ilgili ekipler, 20 Ocak 2023’e kadar CHARYBDIS Projesi pazar araştırması için teklif sunabilir.

Ajans, “Teknoloji Hazırlık Düzeyi (TRL) yelpazesinden başvurular bekliyoruz.” dedi.

“Bunun amacı, mevcut pazar kapasitesinin ve potansiyel gelişmelerin daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve CHARYBDIS Projesini en iyi şekilde nasıl uygulayacağımıza dair kararlar almaktır.”

“Örneğin, bu teknoloji angajmanı, gelecekteki sistemler için gerekli modülerlik düzeyi ve arabirim seçenekleri için yıkıcı gelecekteki yetenek fırsatlarını gösterebilir.”

Kaynak: The Defense Post

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası