Fareler 200 kg esrarı yedi!

Fareler 200 kg esrarı yedi!

Hindistan’ın başı aç farelerle dertte! Ülkede alkollü içkilerden tutun para çekme makinelerindeki milyonlarca rupiye ve son olarak da polisin elindeki kilolarca esrara dadanan korkusuz kemirgenler polisi mahkeme karşısında zor durumda bıraktı.


Polis: 200 kg esrarı fareler yedi.

ESRARI FARELER YEDİ!
Hindistan polisi, satıcılardan ele geçirilen ve polis karakollarında tutulan yaklaşık 200 kg esrarı farelerin yediğini iddia etti.

POLİSTEN KORKMUYORLAR!
Ülkenin Uttar Pradesh eyaletindeki bir mahkeme bu olay üstüne “Fareler küçük hayvanlar ve polisten korkmuyorlar. Uyuşturucuyu onlardan korumak zor.” açıklamasını yaptı.

Mahkeme polisten uyuşturucu kaçakçılığı davalarında delil olarak kullanılmak üzere saklanması gereken esrarı göstermesini istemişti.

Yargıç, esrarın kemirgenler tarafından imha edildiği üç vakayı gösterdi.

Yargıç Sanjay Chaudhary, mahkemenin polisten ele geçirilen uyuşturucuyu kanıt olarak göstermesini istediğinde polislerin 195 kg esrarın fareler tarafından “yok edildiğini” söylediği açıkladı.

DAHA ÖNCE DE 386 KG YEMİŞLER!
386 kg uyuşturucu içeren başka bir olayda polis esrarın “bir kısmının” “fareler tarafından yendiğini” belirten bir rapor hazırlamıştı.

700 KG ESRAR FARE TEHDİDİ ALTINDA!
Yargıç Chaudhary, polis tarafından ele geçirilen yaklaşık 700 kilo esrarın Mathura bölgesindeki polis karakollarında olduğunu ve “hepsinin fare istilası tehlikesi altında olduğunu” söyledi.

Fareler “çok küçük” olduğu için polisin konuyla ilgilenme konusunda uzmanlığının olmadığını söyledi. El konulan malları “böyle korkusuz farelerden” korumanın tek yolunun, uyuşturucu maddeyi açık arttırma yoluyla araştırma laboratuvarlarına ve ilaç firmalarına satmak olduğunu söyledi Yargıça göre bu yöntemle uyuşturucu maddenin geliri de hükümete gidebilirdi.

POLİS MEMURU MP SİNGH “ASIL SORUMLU YAĞMUR”
Mathura bölgesinden üst düzey bir polis yetkilisi olan MP Singh, gazetecilere verdiği demeçte kendi kontrolü altındaki polis karakollarında depolanan esrarın bir kısmının ve fareler tarafından yenmediğini “şiddetli yağmurlar nedeniyle hasar gördüğünü” söyledi.

BENZER İDDİA ARJANTİNLİ POLİSLERİ İŞİNDEN ETMİŞTİ!
2018’de sekiz Arjantinli polis memuru, bir polis deposundan yarım ton esrarın kaybolmasından fareleri sorumlu tuttuktan sonra kovulmuştu. Ancak olayı araştıran uzmanlar hayvanların uyuşturucu maddeyi yemek için karıştırmasının pek olası olmadığını ve “büyük bir fare grubu zulayı yemesi halinde depoda çok sayıda fare cesedi bulunması gerektiğini” söyleyerek iddiaya itiraz etmişti.

ALKOLE DE DADANMIŞLAR!
2017 yılında, Hindistan’ın doğusundaki Bihar eyaletinde polis, devletin alkol satışını ve tüketimini yasaklamasından bir yıl sonra, el konulan binlerce litre alkollü içkiyi tüketmekle fareleri suçlamıştı.

MİLYONLARCA RUPİYİ DE YEMİŞLERDİ!
2018’de Assam eyaletinde arızalı bir para çekme makinesini tamir etmeye gelen teknisyenler 1,2 milyon rupi yani 14.691 dolar değerinde kağıt paraların parçalanmış olduğunu ve olayın baş şüphelisinin fareler olduğunu tespit etmişti.

Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası