Rusya alarm durumuna geçtiklerini söyledi!

Rusya alarm durumuna geçtiklerini söyledi!

Rusya Kırım için alarm durumuna geçtiğini bildirdi.


Rus güvenliğinden sorumlu yetkililer, Ukrayna’nın Rusya tarafından ilhak edilen Kırım yarımadasının hedef alındığını, geçtiğimiz Salı günü Kırım’a karşı insansız hava aracı saldırısı gerçekleştirildiğini belirterek, Rusya’nın Kırım’da bulunan Rus güçlerinin alarm halinde olduğunu yaptığı açıklama ile bildirdi.

KIRIM’A SALDIRI

Salı günü yapılan açıklamalarda Rusya’nın ilhakı altında bulunan Kırım’a Ukrayna tarafından dron kullanılarak saldırı gerçekleştirildiği açıklandı.

SALDIRI ZAMANI MANİDAR!

Kırım’a yapıldığı söylenen saldırı, Ukrayna’nın yine savaşın başında kaybettiği ve şimdi yeniden kazanıldığını söylediği başka bir toprak zaferi ilan ettiği sırada geldi.

Ayrıca Rusya yönetimi de bu saldırıdan birkaç gün önce Kırım yarımadasındaki konumunu güçlendirdiğini açıkladı.

“İHA’LARLA GERÇEKLEŞTİ!”

Kırım’daki Sivastopol idari bölgesinin valisi Mihail Razvozhayev, Telegram adlı sosyal mesajlaşma ve paylaşım platformu üzerinden  “İHA’larla saldırı var.” dedi.

Saldırıyı bildirdiği açıklama ardından ise “Hava savunma güçlerimiz şu anda çalışıyor” dedi.

Saldırı sonrasında ise saldırıya katılan iki dronun düşürüldüğünü söyledi ve hiç bir sivil altyapının zarar görmediğini söyledi.

“SAKİN KALIN”

Saldırı sonrası panik havası yaşanan Kırım’da, vali Razvozhayev bölge sakinlerini sakin olmaya çağırdı.

KIRIM’IN İLHAKI

Rusya, Ukrayna’nın Rusya dostu olarak görülen cumhurbaşkanının devrilmesine yol açan ülke çapındaki demokrasi yanlısı gösterilerin ardından 2014 yılında Kırım’ı ilhak etti.

Rusya, birkaç önemli Rus askeri üssüne ev sahipliği yapan yarımadayı, Şubat ayındaki Ukrayna işgali için fırlatma rampası olarak kullandı.

HERSON’UN GERİ ALINMASI VE KIRIM

Ancak son aylarda Ukrayna kuvvetleri güneyde Kırım’a karşı bir karşı saldırı başlattı ve bu ayın başlarında ilhak edilen yarımadayı çevreleyen bölgenin başkenti Herson’u da geri aldı.

Ekim ayında Sivastopol’deki önemli bir Rus donanma limanına koordineli bir insansız hava aracı saldırısı da dahil olmak üzere, Şubat ayından bu yana Kırım’daki Rus askeri tesislerinde veya tesisin yakınında birkaç patlama meydana geldi.

MEVZİLER GÜÇLENDİ!

Bölgenin Moskova’ya bağlı valisi Sergei Aksyonov geçen hafta yetkililerin Kırım’da bulunan askeri mevzilerini güçlendirdiğini söyledi.

Ayrıca Sergei Aksyonov “Tüm Kırımlıların güvenliğini garanti altına almak tek amacımız. Kırımlı vatandaşların canlarının ve mallarının güvenliğinin sağlanması amacıyla tahkimat çalışmalarımız devam ediyor. Kimse endişeye kapılmasın.” dedi.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası