Rusya, Ukrayna’nın elektrik altyapısını vurdu! Bütün ülke karanlığa gömüldü!

Rusya, Ukrayna’nın elektrik altyapısını vurdu! Bütün ülke karanlığa gömüldü!

Herson’dan çekilmek zorunda kalan Rusya, Ukrayna’dan intikamını alabilmek için Ukrayna şehirlerinin elektrik, su ve doğal gaz altyapılarını vuruyor. Altyapısı vurulan Ukrayna ise bu kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünüyor. Ukrayna’nın uydular tarafından çekilmiş fotoğrafları da ülkenin nasıl karanlığa gömüldüğünü gözler önüne seriyor.


Rus bombardımanı Ukrayna’yı karanlığa gömdü.

RUSYA, HERSON YENİLGİSİNİN İNTİKAMINI ALIYOR!
Ukrayna karşısında cephede aldığı yenilgilerden sonra Ukrayna’nın elektrik, su, doğalgaz gibi şehir altyapı sistemlerini hedef alarak Ukrayna’yı pes ettirmeye çalışan Rusya’nın saldırılarının izleri uzaydan bile görülebiliyor.

UKRAYNA HALKI KARANLIĞA TESLİM!
Gece uydular tarafından çekilen fotoğraflarda elektrik altyapısı vurulan Ukrayna’nın karanlığa gömüldüğü görüldü. Uydular tarafından gece çekilen dünya fotoğraflarında yerleşim yerleri özellikle de büyük şehirler gayet net bir biçimde görülebilmektedir.

ADETA HAYALET ÜLKE!
Bu uydu fotoğrafında da Ukrayna’ya komşu olan Avrupa ülkelerinin başkentleri ışıklar içindeyken Rusya tarafından elektrik altyapısı vurulan Ukrayna adeta hayalet bir ülke gibi karanlıklara büründü.

MOSKOVA VE İSTANBUL’UN IŞIKLARI GÖRÜLEBİLİYOR!
Uydu fotoğrafında Moskova, İstanbul, Atina, Bükreş, Sofya ve Varşova gibi şehirlerin ışıkları net bir biçimde görülebiliyorken Ukrayna’nın büyükşehirleri olan Kiev, Odessa, Lyiv gibi yerlerde benzeri bir aydınlığa rastlanamadı.

İŞTE UYDU FOTOĞRAFLARI!

FOTOĞRAFLAR TELEGRAMDA YAYILIYOR!

Rus Telegram gruplarında yayılan bir başka fotoğraf da çevre şehirleri pırıl pırıl gösterirken Ukrayna’yı kapkaranlık gösteriyor. Ancak fotoğraf üzerinde oynanmış gibi duruyor. Bu da akıllara Rusya uydu fotoğraflarıyla propaganda yapıp Herson yenilgisini unutturmaya mı çalışıyor ? sorusunu getiriyor.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası