Wagner, AB’ye kargo yolladı: Kutudan “kanlı balyoz” çıktı!

Wagner, AB’ye kargo yolladı: Kutudan “kanlı balyoz” çıktı!

Rusya’nın Afrika’nın birçok ülkesinde ve dünyanın diğer coğrafyalarında kullandığı, ismi savaş suçları ve katliamlarla anılan paralı asker şirketi Wagner Group, bu kez çizgiyi aşmış olabilir.


Avrupa Birliği Parlamentosu’nun, Wagner Group’u bir “terör örgütü” ilan edebileceğine yönelik gelişmelerin hemen ardından tüyler ürperten bir olay yaşandı.

WAGNER’DEN AB’YE “MESAJ”

Avrupa Parlamentosu’na gönderilen bir “keman çantası” şüpheli bulundu ve dikkatle açıldı. İçinden çıkan ise görenleri şok etti.

Image

SAPINDA KAN LEKELERİ VAR!

Keman çantasının içinde, sapı tahta olan metal bir balyoz olduğu görülebiliyor. Balyozun metal kısmında ise Rusça Wagner Group yazıyor ve yanında arması da var.

Asıl çılgınca olan ise, gönderilen balyozun sapında kasten bırakılmış kan izleri. Balyozun bir cinayette kullanılıp kullanılmadığı henüz bilinmiyor.

Image

PRİGOJİN KİM?

Kırım’ın ilhakının ardından, yıllarca kimliği gizlendikten sonra bir anda halka açılan Wagner’in kurucusu ise Yevgeny Prigojin. Kendisi aynı zamanda Putin’in yakın bir dostu ve Kremlin’in tabldotlarını sağlayan catering şirketinin de sahibi. Bu yüzden kendisine “Putin’in aşçısı” lakabı verilmiş durumda.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası