Öyle bir telefon geldi ki, Malezya’nın yeni başbakanı basın toplantısını yarıda kesti!

Öyle bir telefon geldi ki, Malezya’nın yeni başbakanı basın toplantısını yarıda kesti!

Malezya’da yeni başbakanın atanması sonrasında gerçekleşen bir basın toplantısında Enver İbrahim’e öyle bir telefon araması geldi ki toplantı yarıda bölündü.


Malezya’nın yeni atanan başbakanı Enver İbrahim’in, başbakanlık konuşması için gerçekleştirdiği basın toplantısı sırasında Enver İbrahim’in telefonuna gelen bir çağrı toplantının yarıda kesilmesine sebep oldu.

Telefonla salondan çıkmadan görüşen Enver İbrahim’in ise toplantıyı yarıda kesecek kadar önemli bir görüşme yapmasının nedeni ise sonradan belli oldu. Telefondaki isim Başkan Erdoğan’dı.

ÖNEMLİ TELEFON ÇAĞRISI

Malezya’da seçimlerin ardından süren 5 günlük belirsizlik ortamı, Enver İbrahim’in başbakan olması ile sona erdi.

Başbakanlığının onaylanması ile birlikte hükümeti kurmadan evvel doğrudan bir basın toplantısı düzenleyen taze başbakan Enver İbrahim, toplantıda konuştuğu sırada bir telefon o toplantıyı böldü.

Bir anda basın mensuplarına ve destekçilerine karşı toplantıyı yarıda kestiğini ve bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini söyleyen Enver İbrahim, söylediği gibi de yaparak tüm kalabalığın karşısında toplantıyı yarıda kesti ve özel kaleminin kendisine uzattığı telefonu eline aldı.

SALONDA MERAKLI BEKLEYİŞ!

Yıllarca süren bekleyiş ve hapis hayatının ardından başbakan olmuşken bu şekilde basın toplantısını ortada bırakması tüm salonu şok etmişti. Herkes merakla gelen bu çağrının önemini merak etmekteydi.

SALONDA COŞKULU ÇIĞLIKLAR

Telefonda konuşmak üzere olan yeni başbakan Enver İbrahim, orada bulunan kalabalığa dönerek “Telefonda Türkiye Başkanı Tayyip Erdoğan var. Başbakanlık onayımı tebrik etmek üzere beni aramış. Konuşmam gerekiyor.” dedi.

Basın toplantısını duraksatan bu görüşme tüm salonda sevinç ve coşku ile karşılık buldu.

Tüm bu uzun bekleyişin ardından eski ana muhalefet liderinin başbakan oluşunun sevinci Malezya’da henüz yaşanırken, telefon görüşmesinin gelmesi ve başarılı bir liderin, yeni başbakanı sıcağı sıcağına tebrik etmek için araması, Enver İbrahim’in ve destekçilerinin sevincini ikiye katladığı görüldü.

ENVER İBRAHİM’İN SEVİNCİ

Başkan Erdoğan tarafından arandığını öğrenmesi ile sevinci gözlerinden okunan Enver İbrahim, telefonu yanıtladı ardından kamera ve mikrofonların karşısından kalkmadan bulunduğu kürsüde telefonla konuşmaya devam etti.

Birkaç saniye sonra telefon görüşmesini ahizeden hoparlöre alan Başbakan Enver İbrahim, Erdoğan ile görüşmesini salonda bulunanlara da dinletti.

TEBRİK VE İYİ DİLEKLER

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ise telefon görüşmesi sırasında Enver İbrahim’e, başbakanlığının hayır getirmesini dilediğini ve kendisini tebrik ettiğini, koalisyonun ise hem kendisine hem Malezya halkına hayır getirmesini dilediği duyuldu.

Tebrik ve iyi dileklerin ardından konuşmayı dinleyen salondan tekrar bir coşku nidası yükseldi.

Tüm bu yaşananlar an be an orada bulunan ve kayıtta olan bir kameraya yansıdı.

Yayınlanan bu görüntülerin ardından Başkan Erdoğan’a duyduğu sempati ile bilinen yeni başbakan Enver İbrahim’in başbakanlığının onaylanmasu ile birlikte, Türkiye-Malezya ilişkilerinin çok daha iyi seviyelere geleceği su götürmez bir gerçek olarak yorumlandı.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası